Próba przemycenia 40 nielegalnych imigrantów w busie z plandeką, czyli przez Bawarię do Calais…

przemyt_osob_samochodem_dostawczym_bawaria_2

Dopiero co informowałem, że Niemcy postanowili wprowadzić kontrole na swojej południowej granicy (info TUTAJ), a już mogę zaprezentować pierwsze efekty tego działania. Bawarska policja zatrzymała w miniony weekend do kontroli węgierski samochód dostawczy z plandekową zabudową. Jak się okazało, 3,5-tonowym pojazdem podróżowały aż 42 osoby, z czego w kabinie siedziało dwóch węgierskich przemytników, natomiast w części towarowej znalazło się miejsce dla 13 Irakijczyków i 27 Afgańczyków, w tym też 8 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 15 lat.

Będący w wieku około 50 lat przemytnicy ludzi zostali aresztowani i będą teraz odpowiadali przez niemieckim sądem. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że odpowiedzą oni między innymi za własną głupotę, bo jak inaczej nazwać próbę przejechania niezauważonym przez Niemcy przeładowanym o zapewne jakieś dwie tony busem? Swoją drogą ciekawe, czy pisali oni przy tym książkę czasu pracy… 😉

Na koniec jeszcze dodam, że to nie pierwszy tego typu przemyt wykryty w ostatnim czasie na drogach Bawarii. Pod koniec maja Niemcy zatrzymali bowiem do kontroli krótkiego i niskiego Fiata Ducato na bułgarskich rejestracjach, którym dwóch rumuńskich przemytników przemycało 23 Afgańczyków. I to właśnie z tego zatrzymania pochodzą widoczne przy tekście zdjęcia.

przemyt_osob_samochodem_dostawczym_bawaria