Prestiżowa nagroda dla Volva FH – międzynarodowe jury doceniło szwedzki design

W momencie premiery nowe Volvo FH wzbudzało ogromne kontrowersje swoim wyglądem – nietypowa atrapa chłodnicy oraz przeniesiony na podszybie emblemat marki niezbyt przypadły do gustu wielu miłośnikom marki i wiele osób twierdziło, że nowe FH jest po prostu brzydkie. Teraz jednak wszyscy się powoli przyzwyczajamy, a grono osób krytykujących wygląd nowej ciężarówki cały czas się zmniejsza.

Co więcej, Volvo FH zostało ostatnio docenione przez międzynarodowe jury w konkursie iF. Jego celem jest wyróżnienie produktów o najlepszym designie, które klasyfikuje się w siedemnastu kategoriach. Jedną z nich jest „design środków transportu oraz pojazdów specjalnych” i właśnie w tej kategorii triumfowało Volvo FH.

volvo_fh_ruttle_plant_2 volvo_fh_ruttle_plant_1

Wartości, które bierze się pod uwagę w konkursie iF to stopień innowacyjności projektu, jakość wykonania, przyjazność środowisku naturalnemu, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Konkurs liczy sobie aż 60 lat, więc zdążył się już stać wydarzeniem bardzo prestiżowym.

Nagrody wręczono w Monachium. Co ciekawe, nowe FH to nie jedyne Volvo, które wyróżniono w tym roku stolicy Bawarii – w innej kategorii wygrało również Volvo ECR88D, czyli niewielka koparka produkowana przez Volvo Maszyny Budowlane.

volvo_fh_540_verkley_transport_2 volvo_fh_540_verkley_transport_3 volvo_fh_540_verkley_transport_1