Premiera nowego Mercedesa Actrosa już za 4 tygodnie? Informacje o nowej kabinie

Fot. Tungt.no/CarPix

Zaraz upłynie miesiąc, od kiedy pojawiły się zdjęcia Mercedesa Actrosa w pełnym kamuflażu. Ciężarówka ewidentnie ma otrzymać zmodernizowaną kabinę, z wyraźnymi zmianami w przedniej oraz dolnej części nadwozia, a być może też z nieco zmienionymi rozmiarami. Kiedy natomiast można spodziewać się premiery? Ta podobno jest już bardzo blisko, pozostając kwestią ledwie kilku tygodni.

Jak poinformował mnie autor holenderskiego magazynu „BIGtruck”, Mercedes-Benz zamierza zaprezentować nową kabinę już na wrześniowych targach IAA Transportation w Hanowerze. Firma miała to zapowiedzieć na niemieckiej konferencji w maju bieżącego roku, choć wówczas obyło się to bez większego rozgłosu.

Fot. Tungt.no/CarPix

Co też ciekawe, premiera ma mieć miejsce z elektryczną wersją napędową, znaną pod nazwą Mercedes-Benz eActros. Niemniej, jak pokazały już zdjęcia z kamuflażem, docelowo nowa kabina powinna trafić także do zwykłych wersji spalinowych. W końcu na fotografiach z testów wyraźnie widać pojazdy z dieslowskim osprzętem.

Jeśli premiera nowej kabiny faktycznie będzie miała miejsce we wrześniu, jakoś latem 2023 roku Mercedesy z nowymi kabinami powinny trafić w ręce przewoźników i kierowców. Dla zainteresowanych też dodam, targi IAA Transportation 2022 zaplanowano na dni 20-25 września, a na stronie pojawi się oczywiście moja relacja. Jeśli natomiast chcecie więcej przeczytać o możliwych zmianach w Actrosa, to zapraszam do następującego tekstu: Mercedes-Benz Actros dostanie zmodernizowaną kabinę – trwają testy w kamuflażu

Fot. Routiers.com