Premiera nowego DAF-a XF już 9 czerwca – wydarzenie będzie transmitowane online

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał nowy DAF. Grafika: Wojciech Karolczak

9 czerwca 2021 roku, godzina 15.00 – dokładnie wtedy ma odbyć się powszechna premiera nowych ciężarówek marki DAF. To już informacja rozpowszechniana w sposób oficjalny, do wszystkich osób, które internetowo wyraziły chęć oglądania tego wydarzenia. Takie zgłoszenia nadal można też składać, na stronie dostępnej pod tym linkiem.

Wiadomo, że premiera będzie relacjonowana na żywo, co jest swoją drogą typowe dla okresu pandemii. Prawdopodobnie uda mi się też przedstawić Wam kilka detali z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Kiedy natomiast pierwsze osoby zobaczą samochód na żywo, na przykład na prezentacji dla klientów lub dziennikarzy? Niestety, konkrety na ten temat jeszcze się nie pojawiły.

W każdym razie jedno jest pewne – już za niecałe trzy tygodnie dowiemy się co zaoferuje zupełnie nowa kabina DAF-a, wprowadzana ponad trzy dekady po premierze dotychczasowej konstrukcji. Wszystko wskazuje też na to, że zobaczymy też pierwszą na europejskim rynku kabinę wyprodukowaną według nowych unijnych norm długości. Jej przód będzie nieco wydłużony, podobnie jak i część sypialna.

A jeśli ten temat jest dla Was zupełnie nowy, to zapraszam do jednego z tekstów na temat egzemplarzy testowych. Można się z niego dowiedzieć o ile dłuższe będą nowe nadwozia, a także jakie może być ich zagospodarowanie: Nowy DAF XF: osłony podwozia jak w aucie sportowym oraz salonka z przodu kabiny?

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.