OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Marzec, 2018

Tak praktycznej tylnej burty nie miał jeszcze żaden pickup – pięć dodatkowych funkcji w GMC Sierra

Tylna burta w pickupie wydaje się być rzeczą trudną do unowocześnienia. Trudno też sobie wyobrazić powód, dla którego ktoś miałby taką burtę unowocześniać. W końcu od kiedy pickupy pojawiły się na drogach, a więc od jakiś stu lat, burty praktycznie się nie zmieniły. Po prostu otwierają się, zamykają i w razie potrzeby przytrzymują dodatkowy ciężar. A jednak, koncern General Motors wpadł na pomysł burty o aż pięciu dodatkowych funkcjach. Co więcej, pomysł ten właśnie został zrealizowany i trafi do seryjnej produkcji, będąc na wyposażeniu najnowszego GMC Sierra.

GMC Sierra to typowo amerykański, pełnowymiarowy pickup. Technicznie jest on bliźniakiem Chevroleta Silverado, choć kieruje się go do nieco bardziej wymagających odbioców. Dlatego też Sierra wyróżnia się ciekawszymi wersjami wyposażeniowymi, mogącymi przewidywać naprawdę sporo bajerów. I stąd też najnowszy bajer, noszący nazwę MultiPro Tailgate.

MultiPro Tailgate to zaawansowana konstrukcyjnie tylna burta, widoczna na powyższym filmie. Co od razu zwraca uwagę, to elektryczny układ otwierania. To jednak nie jest żadną wielką nowością, będąc już w Ameryce znanym. Nowością jest za to pięć dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w żadnym innym modelu. I tak, po pierwsze, wewnętrzna strona burty może otworzyć się do pionu, blokując dłuższy ładunek. Po drugie, środkowa część burty może się opuścić, tworząc wcięcie ułatwiające dostęp do wnętrza. Po trzecie, ta środkowa część może się opuścić i otworzyć, tworząc nisko zawieszony stopień o wytrzymałości aż 170 kilogramów. W tym położeniu burta może też służyć za całkiem wygodną ławkę. Po czwarte, środkowa część może się też otworzyć przy zamkniętej burcie, tworząc wcięcie na ładunek ustawiony pod skosem. A po piąte, z tej rozłożonej części można sobie urządzić stolik do pracy, znajdujący się akurat na wysokości ramion.

Co poza tym? W dużym skrócie, nowe GMC Sierra w wersji 1500 zaoferuje dwa silniki benzynowe oraz jednego diesla. Te pierwsze mają pojemność 5,3 oraz 6,2 litra, natomiast zupełnie nowy diesel liczy zaledwie 3 litry. W kolejnych miesiącach może się też spodziewać premiery cięższych wersji, jak 2500, czy 3500. Te zapewne otrzymają silnik diesla o pojemności 6,6 litra, przeznaczone typowo do pracy.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. JacekKaszuby napisał(a):

  ladny ten GMC, te rury wydechowe wkomponowane w zderzak, tylko trosze chromu mogli dac na tyl auta, jakas listewke czy cos

 2. dono napisał(a):

  Motors. Zjadles “s”.

 3. Prawda napisał(a):

  Rzeczywiście zaskakujące ,że można coś jeszcze wymyślić w kwestii burty.
  Ciekawe jak po latach i solnych zimach będzie działać to ustrojstwo ?
  Bo “nówka” na filmie to nawet stopień w Scanii działał 🙂

 4. Kalach9625 napisał(a):

  Kurde, jak ja czytam te silniki 6,6 litra, pewnie większe wersje będą posiadać V8. Prawdziwa Ameryka 😀 kupic, zalozyc przelot i cieszyc sie dzwiekiem silnika.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.