OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Lipiec, 2015

Pracownicy Renault Trucks i specjalny Kerax 6×6 aż do 2017 roku będą szkolić afrykańskich mechaników

renault_kerax_szkolenia_mechanikow_w_afryce_3

Kongo, Republika Środkowoafrykańska, Ghana, Sierra Leone, Liberia, Czad oraz Uganda – wszystko to kraje, do których przeciętnego Europejczyka trzeba by ciągnąć przysłowiowymi wołami. Tymczasem właśnie tam pracuje grupa specjalistów z firmy Renault Trucks, będących wolontariuszami Światowego Programu Żywnościowego (World Food Programme, w skrócie WFP). Program ten dba zaopatrzenie w żywność mieszkańców najbiedniejszych regionów naszego globu, wykorzystując do tego oczywiście całą flotę samochodów ciężarowych, między innymi takich jak pwoyżej.

Wszystkie te ciężarówki trzeba oczywiście od czasu do czasu naprawić lub przynajmniej wymienić materiały eksploatacyjne. Dlatego też w 2012 roku Renault Trucks zaoferowało WFP pomoc w postaci wysłania do Afryki grupy specjalistów-wolontariuszy, a także zorganizowania dla nich Renault Kerax 6×6 pełniącego formę jeżdżącego trenażera. To właśnie na nim pracownicy Renault Trucks przez ostatnie trzy lata przygotowywali mieszkańców Afryki do roli mechaników samochodowych, zapoznając z rozwiązaniami technicznymi stosowanymi we współczesnych ciężarówkach. Teraz natomiast Francuzi podjęli decyzję, że przedłużą tę współpracę o kolejne trzy lata, aż do 2017 roku planując wyszkolić dzięki temu kolejnych 150 specjalistów. W większości będą to właśnie mechanicy, a oprócz nich znajdzie się także grupa przyszłych managerów warsztatów oraz osób wyszkolonych w zakresie zarządzania flotą.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Stasz napisał(a):

    I własnie takiej pomocy potrzebuję Afryka, nie pieniędzy, które giną tam jak na Ukrainie lecz szkoleń z zakresu jak być użytecznym na tynku pracy danego kraju i/lub po jakims czasie rozkręcić swój własny bussiness.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.