OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Czerwiec, 2016

Pozew zbiorowy przeciwko firmie Volkswagen ma ruszyć w Polsce już w lipcu, dotycząc około 350 osób

volkswagen_crafter_20_tdi_test_40ton_04

Prawdopodobnie już w lipcu rozpocznie się polska sprawa przeciwko firmie Volkswagen, wytoczona przez posiadaczy samochodów z nielegalnym oprogramowaniem. Wówczas to ma zostać złożony pozew zbiorowy, podpisany przez około 350 osób, zebranych wokół “Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy VW”.

Wszystkie te osoby domagają się między innymi zwrotu kosztów zakupu samochodu lub wymiany obecnie posiadanego auta na fabrycznie nowy egzemplarz, pozbawiony nielegalnego oprogramowania. Jeśli zaś chodzi o rozpoczętą już akcję serwisową, mającą dostosować silniki TDI do środowiskowych wymagań poprzez ingerencję w oprogramowanie lub osprzęt, to członkowie stowarzyszenia w żadnym wypadku nie dostrzegają w tym rozwiązania problemu.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  Miłość zawiodła… 😉

 2. DaRo napisał(a):

  Już ktoś zwietrzył interes żeby nowe auto dostać. Tyle się przeprowadza akcji serwisowych i jest ok ale w tym przypadku chcą nowe auto – ot piękny Nasz kraj.

  • pete379 napisał(a):

   Wiesz, kupujesz nowe auto spełniające określoną normę czystości, dopłacasz za silnik, więc wymagasz, żeby auto spełniało warunki techniczne i było de facto tym za co zapłaciłeś przez cały czas, a nie w wymuszonych warunkach laboratoryjnych.
   W pełni rozumiem rozgoryczenie, bo VW, doświadczenie w budowie aut, ekhm “prestiż marki” (niesłusznie z resztą w Polsce panujący)… płacisz grubą kasę za nowe auto, które w broszurach i formularzu zamówienia ma określoną specyfikację … przepłacasz w stosunku do konkurencji i dostajesz nie to co zamówiłeś. Nie wkurzyłbyś się?
   Jak VW będzie chciało zachować twarz, to pójdzie na ugodę i odda kasę i da np. pakiet serwisowy na 3 lata na przykład albo auta wymieni na nowe.

  • Jaś napisał(a):

   Komu szkodzi to, że auta więcej kopcą? Użytnikowi czy państwu? To polski rząd powinie taki proces VW wytoczyć.

 3. raptownywaldek napisał(a):

  to co chcą to mało istotne.Fabryka ma obowiazek dostosować te auta by normy spełniały.Tyle.

 4. kiziu napisał(a):

  A od kiedy to wszyscy się tacy pro ekologiczni zrobili. Nie wierzę, że kupowali te auta ze względu na poziom emisji spalin. Wręcz nawet z kim by nie rozmawiał to każdy wolał auto bez tych wszystkich ekologicznych udziwnień. Wg mnie zwykła chęć dostania nowego auta i tyle.

 5. janusvw napisał(a):

  Co jeśli nowe oprogramowanie wpłynie na osiągi silnika?
  Kupując nowe auto z mocą 100km chce miec 100km a nie mniej ” bo zrobili wyjeb*e “, to nie mogę żądać nowego auta? Tu chyba dosyć uargumentowane, no chyba ze nic się nie zmieni to akcja serwisowa całkiem dobrym rozwiązaniem – a po drugie, nie musisz jechać 🙂

 6. Palacz napisał(a):

  I bardzo dobrze. Skoro oni mogą robić nam i nie tylko nam,pod górke, nie tylko oni, bo Francuzi też, to niech płacą za błedy. Dlaczego my mamy im odpuszczać. Hmm? Jakby Polska fabryka czegoś taki błąd popełniła, to wątpie by tylko 350 Niemców domagało się zwrotu towaru

 7. korski napisał(a):

  Prosta zasada, masz frajera to go duś! A tymbardziej wroga normalnych patriotycznych obywateli którzy pamiętają…..

 8. Konpik napisał(a):

  A potem i tak DPFy będą wycinać, no ale skoro jest szansa powalczyć o nowe auto…. Zesram się a nie dam się

 9. VW serwis napisał(a):

  samochód jest niezgodny z umową kupna sprzedaży więc zgodnie z prawem można dochodzić naprawy , wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.