OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Kwiecień, 2015

Powrót z Rosji bez jednego koła w naczepie, czyli jak polski zestaw zaskoczył WITD w Białymstoku

Czytelnik “Voyoo” podesłał mi kilka dni temu film z YouTube, który pokazuje rosyjskie wyścigi terenowych samochodów ciężarowych. Poczciwe Ziły doprowadzane są w nich do prawdziwych granic możliwości, pokazując, że zmagania można kontynuować nawet bez prawego przedniego koła (3:03). I pozostając w temacie Rosji oraz jazdy bez koła, chciałbym opublikować komunikat WITD Białystok, w którym widzimy pięciokołową naczepę. Co ciekawe, nie ma w nim mowy o mandacie – czyżby więc funkcjonariusze wykazali się zrozumieniem i oszczędzili kierowcy wydatków? Inna sprawa, że samochód dalej niestety nie pojechał.

W dniu 22 kwietnia 2015 r. na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Białystok inspektorzy z Podlaskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd należący do przewoźnika polskiego. Już podczas wjazdu na punkt kontrolny inspektorzy zauważyli, że naczepa typu chłodnia porusza się bez jednego koła. Ku zdziwieniu inspektorów kierowca wyjaśnił, że pojazdem w takim stanie wraca z Rosji i do siedziby przedsiębiorstwa w woj. lubelskim zostało mu tylko 200 km. Inspektorzy oczywiście zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazali dalszej jazdy do momentu usunięcia usterki.

witd_bialystok_naczepa_bez_kola_1 witd_bialystok_naczepa_bez_kola_2

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Szymon napisał(a):

  Na pusto? Komu to przeszkadza że nie ma koła , nacisków nie przekroczył!

 2. Kris 1266 napisał(a):

  Ale też należy się ( pomimo odebranego dowodu rejestracyjnego ) szacun dla Inspektorów ,za wyrozumiałość dla Kiero i nie karanie mandatem. Ot ,życiowe kłopoty.

 3. Przewoźnik PL napisał(a):

  Większość białych kołnierzyków gdy im zejdzie powietrze w kole z wypasionego clio to stanie przy złomku i rzewnie zapłacze nie potrafiąc zaradzić tej życiowej tragedii.
  Tu jak widać kierowca potrafił sobie poradzić w życiu (zawodowym) ku zawstydzeniu kołnierzyków.
  Kto był na wschodzie ten wie co to samodzielność.

 4. andrzej napisał(a):

  Nadgorliwosc…jezeli jechal pusty to niech mi wyjasnia jakie to stwarza zagrozenie? szczegolnie ze kolo “od pobocza”?

 5. Bob napisał(a):

  Ja mam ciągle wrażenie, że w tej Euro Polsce ciągle na każdym kroku się zabija naturalną polską kreatywność.
  To się tych tępych inspektorów zapytam co mam zrobić jak mi poducha trzaśnie? Zadzwonić po auto pomoc? Przed wstąpieniem do UE kierowca był tez mechanikiem przynajmniej musiał znać budowę i zasady działania samochodu a teraz?
  Ostatnio 25 letni kierowca miał problem. Rozrusznik mu się nie odzywał. Mówię weź go puknij a on się pyta mnie gdzie on się znajduje. Mówię miedzy silnikiem a skrzynią a on na to a gdzie to jest?
  Tacy kierowcy nam się chowają.

 6. jarson5 napisał(a):

  Tez tak kiedyś wracałem z Esti, aż się łeska zakręciła w oku 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.