Powrót niemieckich zakazów ruchu i świąteczny zakaz w Polsce, również w niedzielę

Planując trasy na rozpoczynający się tydzień, warto zwrócić szczególną uwagę na zakazy ruchu. Po wielu tygodniach przerwy swoje ograniczenia mogą przywrócić Niemcy, a ponadto zaplanowano zakazy w Polsce.

W dwóch niemieckich landach – Niedersachsen oraz NordrheinWestfalen (mapa pod tekstem) – niedzielne oraz świąteczne zakazy ruchu zostały zawieszone tylko do 30 maja. W nadchodzącą niedzielę, 31 maja, można się tam więc spodziewać ograniczeń ze standardową listą wyjątków.

W pozostałych landach ruch ma się odbywać bez zakazów. Tak przynajmniej wynika z obecnych informacji, opublikowanych przez BAG, pod tym linkiem, na stronie szóstej. Choć nadal też nie wiadomo, czy w ostatniej chwili sytuacja nie ulegnie zmianie. Jeśli tak się stanie, na pewno będą wracał do tematu.

A do tego dochodzi temat Polski. U nas, w niedzielę, 31 maja, obchodzone będzie święto Zesłania Ducha Świętego. W związku z nim zakazów można spodziewać się w sobotę, od godziny 18 do 22, a także w niedzielę, od godziny 8 do 22.

Tradycyjnie zakaz obejmie pojazdy o DMC powyżej 12 ton. Wyjątkiem będą między innymi ciężarówki wracające do kraju w ramach transportu międzynarodowego. To samo ma też dotyczyć przewozu towarów łatwo psujących się, jak chociażby mleko.

Mapa niemieckich landów:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.