Powiększona mapa w American Truck Simulator, ciekawsza mapa Francji oraz wirtualny Peterbilt 389

ets_mapa_paryza_5

Już wkrótce miłośnicy gier o samochodach ciężarowych będą mieli do dyspozycji nowe atrakcje. Zacznijmy od tego, że trwają ostatnie testy Euro Truck Simulatora 2 w wydaniu 1.26, dostępnym już do pobrania w testowej wersji „beta”. Znajdziemy tutaj między innymi ulepszoną mapę Francji – obejmującą co prawda ten sam teren, co dotychczas, ale wyróżniającą się między innymi rozbudowanymi okolicami Paryża. Ponadto w wersji 1.26 pojawiają się nowe skrzynie biegów, poprawiona symulacja układu pneumatycznego naczepy, czy też ulepszony interfejs modyfikowania ciężarówek.

Jeśli natomiast chodzi o grę American Truck Simulator, to mamy tutaj premierę w postaci kolejnej oficjalnej ciężarówki. Jest nią Peterbilt 389, czyli prawdziwy klasyk z kanciastym przodem, malutką szoferką oraz masą chromowanych dodatków. Ponadto wydano testową wersję „beta” nowej mapy American Truck Simulator, przewidzianej dla wydania 1.5. Obejmuje ona dokładnie te same miasta, co dotychczas, lecz została wyraźnie przeskalowana. Oznacza to więc, że odległości między poszczególnymi lokalizacjami zostały zwiększone i pokonanie ich zajmie nam więcej czasu.

Chcąc skorzystać z wersji beta, należy uruchomić ją na platformie Steam. W tym celu wchodzimy w dział „Biblioteka”, klikamy prawym przyciskiem myszy na tytuł naszej gry, wybieramy „właściwości”, wchodzimy w zakładkę „beta” i tam wybieramy wersję, którą chcemy testować. Dla przykładu, chcąc sprawdzić powiększoną mapę Ameryki musimy wybrać „1.5 public beta”. Uwaga – wersje testowe mogą zawierać błędy!

peterbilt_389_american_truck_simulator_05 peterbilt_389_american_truck_simulator_04 peterbilt_389_american_truck_simulator_03 peterbilt_389_american_truck_simulator_02 peterbilt_389_american_truck_simulator_01