OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Maj, 2015

Pouczenie dla policjanta, który zajechał ciężarówce drogę, a następnie zaczął gwałtownie hamować

Powyższy film zapewne pamiętacie – samochód osobowy wyprzedził na ciągłej linii samochód ciężarowy, po czym zaczął przed nim hamować, co było oczywiście bardzo niebezpieczne. Jak się później jednak okazało, ten samochód osobowy był nieoznakowanym radiowozem, który chciał w ten sposób zatrzymać ciężarówkę do kontroli. Dlaczego jednak funkcjonariusze zrobili to tak nieudolnie? Portal Poboczem.pl opublikował właśnie odpowiedź na to pytanie, którą udało mu się pozyskać od Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Okazuje się, że radiowóz prowadził policjant, zaś obok siedział strażnik graniczny. Ten pierwszy kierował samochodem, ten drugi miał włączyć tablicę na tylnej szybie wyświetlającą napis “STOP POLICJA”. Niestety, tablica ta zawiesiła się i nie uruchomiła, choć z drugiej strony w Oplu działały przednie światła błyskowe, które kierowca ciężarówki mógł, choć wcale nie musiał, dostrzec.

Co zaś z samym manewrem wyprzedzania na linii ciągłej i stworzenia zagrożenia w postaci nagłego hamowania przed ciężarówką? Tutaj policjant przyznał się do błędu i otrzymał z tego tytułu… uwaga uwaga… pouczenie. No normalnie śmiech na sali.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. harnas napisał(a):

  normalnemu Kowalskiemu za takie coś już by prawo jazdy zabierali

 2. Użytkownik* napisał(a):

  Kogut czy lizak wyszły z użytku.Zgroza na drogach.

 3. Maciek napisał(a):

  I kolejny blad policji – powinni stac za pojazdem kontrolowanym z wlaczonymi rowniez swiatlami blyskowymi przy tablicy wyswietlajacej napisy i w kamizelce powinien ten poldebil zwany policjantem wysiasc ze swojego samochodu

 4. andrzej napisał(a):

  Pomijajc ta nieudana probe zatrzymania nalezy rowniez zwrocic uwage ze zatrzymanie do kontroli drogowej,jezeli nie zostalo popelnione wykroczenie ma sie dobyc w miejscu bezpiecznym! a pobocze drogi gdzie dodatkowo wystepuja mgla chyba nie zalicza sie do takich miejsc???

 5. krzysiek napisał(a):

  Gdzie było to ostre hamowanie? Ludzie, poszaleliście? Psów nie lubię ale do Policjantów nic nie mam, ten tutaj nic złego nie zrobił, a jeśli boicie się kontroli to znaczy, że macie coś do ukrycia. Jedyne zastrzeżenie to do miejsca zatrzymania, chociaż z drugiej strony każdy wie jak wyglądają takie szerokie pobocza i że tak naprawdę jest tam wystarczająco miejsca

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.