Potrójna akcja serwisowa dla nowego Renault Trafic – do poprawki pedały, zawieszenie i elektronika

renault_trafic_2015_40tonnet_test_01

UOKiK wydał bardzo ważny komunikat dla osób, które zdążyły już wyposażyć swoje firmy w Renault Trafic najnowszej generacji. Pojazdy te mogą mieć aż trzy różne wady fabryczne, dlatego też zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem:

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Renault Trafic III mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

W niektórych samochodach marki Renault Trafic III wyprodukowanych do 26.09.2014 r. występuje możliwość odkręcenia się śrub mocujących zespół pedałów i/lub pęknięcia wspornika pedałów oraz możliwość poluzowania się linki hamulca parkingowego. Może to skutkować hałasem dochodzącym z okolicy zespołu pedałów i możliwością pęknięcia wspornika zespołu pedałów oraz możliwością odblokowania hamulca parkingowego i brakiem unieruchomienia pojazdu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 24 samochody. Lista numerów VIN w załączniku.

W niektórych samochodach marki Renault Trafic III wyprodukowanych do 14.10.2014 r. mogły zostać niedostatecznie dokręcone nakrętki i śruby mocujące dolne wahacze przedniego zawieszenia. Może to skutkować hałasem dochodzącym z przodu pojazdu i możliwością nieprawidłowego zachowania się pojazdu na drodze (ściąganie, utrudnione pokonywanie zakrętów)

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 57 samochodów. Lista numerów VIN w załączniku.

W niektórych samochodach marki Renault Trafic III wyprodukowanych do 16.11.2014 r. może wystąpić uszkodzenie wiązki elektrycznej kabiny w wyniku ocierania się o mechanizm wycieraczek przedniej szyby, co może skutkować brakiem możliwości uruchomienia wycieraczek przedniej szyby i/lub brakiem możliwości uruchomienia silnika pojazdu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 148 samochodów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu dokonania stosownych czynności serwisowych.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; infolinia: 800 900 803; e-mail: [email protected]).

Mój test Renault Trafic najnowszej generacji czeka TUTAJ.