transfactor3665
Opublikowane 29 Sierpień, 2017

Posiadacze aut z jasną tapicerką wygrali w sądzie – producent musi kupić im okulary przeciwsłoneczne

SONY DSC

To nie będzie tekst związany z samochodami użytkowymi, ale zawarta w nim informacja i tak zasługuje na uwagę. Okazuje się bowiem, że można wywalczyć sobie w sądzie coś takiego, jak zwrot pieniędzy za okulary przeciwsłoneczne, argumentowany deską rozdzielczą odbijającą się w szybie. A jakby tego było mało, na zwrot mogą liczyć osoby posiadające tapicerkę w trzech barwach.

Jak wielu z Was już się zapewne domyśla, ta historia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Właśnie tam sąd zajął się sprawą samochodów marki Porsche, wyprodukowanych w latach 2007-2016. Ich właściciele twierdzili, że szara, beżowa lub brązowa deska rozdzielcza odbija się w szybie i potrafi oślepiać w czasie jazdy. Argumenty były zaś na tyle poważne, że Porsche postanowiło pójść na ugodę i przyznać użytkownikom rację.

I tak sytuacja wygląda następująco – mając Porsche z jasną tapicerką, można okazać dowód zakupu okularów przeciwsłonecznych w wartości od 50 do 175 dolarów. Następnie niemiecki producent zwróci te pieniądze, w ramach swojej dobrej woli.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Tomasz Mocny napisał(a):

  Tekst dla wszystkich którzy lubią wszelkiego rodzaju błyskotki w kabinie

 2. 13*60 napisał(a):

  I niech mi ktoś powie ,że głupota nie panoszy się na świecie !

 3. ayala3 napisał(a):

  Jeżeli element samochodu zagraża bezpieczeństwu producent ma obowiązek wymiany wadliwej części.To jest tak jakby np: przeciekał zbiornik a producent proponował zwrot kasy za zakup wiaderka aby paliwo się nie wylewało na asfalt.Uważajcie na Porsche w słoneczne dni.

  • 13*60 napisał(a):

   Temat dotyczy tylko postępowania głupich burgerowców.
   Oni mają inny świat.
   Normalni ludzie nie mają takich problemów.

   • dono napisał(a):

    Byc moze. Jednak to jest efekt innego podejscia do sprawiedliwosci. Tam lawa przysieglych decyduje o winie, a sedzia podaje wysokosc wyroku. Nie da sie ich skorumpowac, ale sa to w wiekszosci debile, bo taki jest rozklad debili w populacji.

Odpowiedz