Portal Interia pozytywnie o kierowcach ciężarówek – prawda o „koczowaniu na zagranicznych parkingach”

ani_miodu_ani_malinKierowcy samochodów ciężarowych często stawiani się na pozycji wrogów publicznych. Przedstawia się ich jako drogowych morderców, gnających każdego dnia „na łeb, na szyję” i nie zwracających uwagi na mniejszych uczestników ruchu. Tym większe było więc moje zdziwienie, gdy zobaczyłem dzisiaj na portalu Interia artykuł zatytułowany „Kierowcy tirów dzisiaj nie mają już ani miodu, ani malin”.

We wspomnianym tekście kierowcy zawodowi zostali przedstawieni po prostu jako ludzie wykonujący bardzo trudną, a jednocześnie bardzo potrzebną pracę. Najlepiej przedstawia to poniższy cytat:

Dzisiaj nie ma ani miodu, ani maliny. Pieniądze nie te co kiedyś, a i wyjazd do Włoch, Francji czy Hiszpanii to już żadne mecyje. Oznacza wielodniową rozłąkę z rodziną, koczowanie na zagranicznych parkingach, korowody z załatwianiem rozmaitych formalności, narażanie się na bliskie, niekoniecznie miłe kontakty z obcą policją. I to wszystko pod presją czasu, przy nieustannym nadzorze ze strony przełożonych, możliwym dzięki nowoczesnym technologiom komunikacyjnym.

Jedną rzecz dziennikarze z Interii mogli sobie jednak darować, mianowicie zdjęcie przedstawiające Tico zgniecione przez ciężarówkę. No cóż, jakoś czytelników trzeba przyciągnąć…

Całość artykułu znaleźć można TUTAJ.