transfactor3665
Opublikowane 10 Styczeń, 2017

Port w Singapurze będzie testował bezzałogowe ciężarówki Scanii oraz Toyoty, wożąc nimi kontenery

11127-010

Port w Singapurze postanowił być jednym z pionierów wykorzystania ciężarówek bez kierowcy. Wspólnie z firmami Scania oraz Toyota zorganizowany zostanie ruch zautomatyzowanych pojazdów, przewożących kontenery między poszczególnymi terminalami. Ma to uczynić pracę portu bezpieczniejszą, tańszą i bardziej ekologiczną, a jednocześnie – co podkreślają władze obiektu – rozwiązać problem niedoboru kierowców.

W ramach projektu ciężarówki mają kursować czwórkami. W pierwszej z nich będzie siedział kierowca, natomiast kolejne trzy pojadą w sposób zautomatyzowany, podążając za tym kierowanym przez człowieka. Ponadto zautomatyzowany ma być nawet system podstawiania ciężarówek pod rozładunek lub załadunek kontenera, dzięki czemu komputer poprowadzi pojazdy na dokładnie całej trasie.

Zanim jednak projekt się rozpocznie, ciężarówki muszą zostać dostosowane do singapurskich wymagań. W tym zakresie Scania ma prowadzić prace u siebie w Szwecji, natomiast inżynierowie Toyoty będą pracowali w Japonii. Dopiero kiedy wszystko będzie gotowe, rozpoczną się przygotowania w samym Singapurze.

Więcej na temat tego typu rozwiązań przeczytacie TUTAJ.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Maxys napisał(a):

    Dajcie takie rozwiązania w Polsce,bo juz nie ma kierowcow do pracy w polskich firmach

    • Jake napisał(a):

      Kierowców jest wystarczająca ilość. Weźcie się za firmy trzymające ich na magazynach. Zacznijcie płacić jak należy, bo wszyscy uciekają do DE i UK. Zwiększcie dopuszczalną prędkość na ekspresówkach i autostradach do 100 km/h i się okaże, że kierowców jest aż za dużo.

Odpowiedz