transfactor3665
Opublikowane 7 Sierpień, 2017

Popyt na dłuższe ciężarówki wzrośnie o aż 70 proc. – przewidywania na 2025 rok, w skali całego świata

scania_r580_pociag_drogowy_japonia

Powyżej: Scania R580 wożąca 80-tonowe ładunki w Japonii

Amerykańska firma analityczna Frost & Sullivan przepowiada wielką przyszłość wydłużonym zestawom. Pojazdy zwane “megaciężarówkami” lub “pociągami drogowymi” do 2025 roku mają być o 70 proc. bardziej popularne niż obecnie. Mówiąc bardziej konkretnie – w 2016 roku stanowiły one 3,4 proc. światowego rynku ciężarówek, natomiast do 2025 roku ma to być już 5,7 proc.

Kraje, które dzisiaj dopuszczają stosowanie takich pojazdów, mają tylko zwiększać swój popyt. Mowa tutaj zarówno o Australii, jak i Stanach Zjednoczonych, czy wybranych państwach europejskich. Analitycy podkreślają też, że rozwój rynku musi iść w parze ze zmianą przepisów. Faktem zaś jest, że ustawodawcy coraz częściej zauważają ekologiczne oraz ekonomiczne aspekty, w postaci doskonałego stosunku zużycia paliwa do przewiezionego ładunku. Co więcej, Frost & Sullivan przewiduje też, że na “megaciężarówki” otworzą się wkrótce nowe, bardzo istotne rynki. Mowa tutaj przede wszystkim o Chinach oraz Indiach, gdzie transport drogowy rozwija się w oszałamiającym tempie.

Szwedzkie badania rynku, wraz z bardzo ciekawymi analizami oraz przykładami zalet dłuższych ciężarówek, prezentowałem w poniższym artykule:

Ciężarówki na całym świecie będą coraz cięższe, czyli mniej średnich pojazdów, więcej tych największych


Jak to obecnie wygląda w Europie? Szarym kolorem zaznaczyłem kraje, w których zestawy o dłuższe niż standardowe mogą jeździć po drogach publicznych, na różnych zasadach. Ponadto wkrótce do tej listy mogą dołączyć także Włochy. Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę „gabarytów” do transportu ponadnormatywnych ładunków niepodzielnych.

mapa_dluzsze_ciezarowki_2017

 

 

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  Pierdu pierdu a w polsce i tak nikt nie siadzie do podwojnej ciezarowki jesli nie nedzie podwojnie zarabial!!!! Podwyzka adekwatna do masy to rozwaze jezdzic czyms innym.pozdro kiero 26 latek

 2. Bartek napisał(a):

  W zeszły piątek (07.08.17.)na rondzie w Glochowie(DK nr 5) mijałam Scanie w konfiguracji samochód ciężarowy z zabudową plus naczepa na wózku dolly na kogutach w barwach firmy Elmex.(zestaw 25,25m)

 3. Gr000m napisał(a):

  13*60 haha weź rozpęd i wychamuj łbem na ścianie, już Ci wszyscy płaca dwa razy tyle, 20 koła podstawy na początek może? Albo najlepiej załóż swoją działalność i zarządaj podwójnych stawek, co za matoł.

  • 13*60 napisał(a):

   Przemysł zgnojony i wszystko jest uzaleznione od transportu a scislej od importu i eksportu wiec walcz o swoja wartosc bo cie wchlona jak gabka i bedziesz slugusem za pare poklepan po plecach!! Poznaj swoja wartosc pracy bo wszyscu sa od tego uzaleznieni ok???i nie wyzywaj od matolow bo popatrz sie na zwiazki zawodowe we francji..pozdrawiam

 4. Anka napisał(a):

  Ale chciała bym tak powozić 580 koniczkow uuuu. Lodzik

 5. Jaco napisał(a):

  13*60 to się wyprowadź do Francji socjalisto jak tak chwalisz sobie ich pomysł, związki zawodowe pfff, co za komuch

 6. 13*60 napisał(a):

  Niedlugo zplajtujesz i tego Ci zycze tumanie bedziesz krowy pasac ty durniu.nie mozesz sie nachlac to cie kierowcy naucza rozumu przy pomocy komornika!!A jak cie nie stać to zwijaj swoje bety i mozesz sie przebranżowic np.sprzedawac kebaba bo to takie europejskie

Odpowiedz