Z ponad promilem alkoholu, a za to bez zezwolenia wybierał się „Premiumką” w trasę z Polski do Iraku

premiumka_do_iraku_1

Słysząc o konieczności przejechania „Premiumką” z Polski do Iraku, i to jeszcze bez zezwolenia, niejeden kierowca krzyknąłby szybko, muszę się napić! Nadal nie usprawiedliwia to jednak wybryku Turka, którego przyłapano z butelką ustawioną przy fotelu oraz ponad promilem alkoholu we krwi. O wszystkim opowiada zaś poniższy komunikat, opublikowany przez WITD Kraków:

W dniu 13 czerwca 2017r., w miejscowości Chyżne inspektorzy z Oddziału Terenowego w Nowym Targu zatrzymali do kontroli pojazd członowy tureckiego przewoźnika, którym miał być przewieziony ładunek w ilości 9242 kg z Polski do Iraku. 

Podczas prowadzenia czynności inspekcyjnych w kabinie „szofera” zauważono butelkę wysokoprocentowego napoju, co wzbudziło podejrzenie inspektorów, że kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenia okazały się jak najbardziej trafne, turecki kierowca wydmuchał 0,5 mg/l, co stanowi równowartość ponad 1 promila alkoholu we krwi! Ponadto stwierdzono, że wykonywany międzynarodowy przewóz drogowy odbywał się bez stosownego zezwolenia. 

W związku z wyżej wymienionymi nieprawidłowościami, wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 10 000 zł, pojazd usunięto na parking, a kierowcę Policja osadziła w areszcie.

premiumka_do_iraku_2 premiumka_do_iraku_3