transfactor3665
Opublikowane 31 Maj, 2017

Ponad pół tysiąca francuskich stacji zupełnie nie ma paliwa – oto efekt protestu kierowców cystern

brak_paliwa_francja

Francuski protest kierowców cystern przyniósł spodziewany skutek. W całym kraju zaczyna bowiem brakować paliwa, część stacji oferuje tylko ograniczony asortyment, a część musiała zostać zupełnie zamknięta.

W skali całego kraju, ponad 560 stacji benzynowych nie dysponuje żadnym paliwem na sprzedaż. Kolejne 400 sprzedaje zaś wybrane rodzaje paliwa, mając albo tylko olej napędowy, albo wyłącznie benzynę. Najgorzej jest przy tym w okolicach Paryża, gdzie paliwo mają naprawdę nieliczne placówki. Jeśli więc wybieracie się w okolice francuskiej stolicy, zadbajcie o uzupełnienie paliwa z dużym wyprzedzeniem.

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że sytuacja najprawdopodobniej będzie ulegała dalszemu pogorszeniu. Protest kierowców nadal się bowiem nie skończył i tym samym dostęp do paliwa nie przestaje być blokowany.

Mapę stacji z ograniczonymi zapasami lub też ich zupełnym brakiem przejrzycie tutaj. Kolor jaśniejszy mają te placówki, na których wybór jest ograniczony, natomiast kolor ciemniejszy otrzymały stacje zupełnie pozbawione paliwa.

Podane w tekście liczby pochodzą z 31 maja, godziny 16:00.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Graf napisał(a):

  Widzicie jak się stawia sprawy kiedy nie można się po ludzku dogadać. Jakby w PŁ były związki zawodowe kierowców takie z prawdziwego zdarzenia i tak działały jak te we Francji to kierowcy przechodzili by na emeryturę po 25 latach jak policjant. Jacy Francuzi są to są ale jednego im nie można odmówić na rewolucji to się znają. A tu w Pl co niewolnicy kierownicy a ZMPD jak to źle jest i ludzi brak do pracy. Bo mało kto nie ma domu i życia prywatnego a i za liczbę godzin pracy w mcu trzeba odpowiednio płacić za wasze ciamkane 5 tys. Zł to mogę robić jak codziennie będę w domu. Jak was nie stać płacić po Europejski to zwijac firmę i do roboty nieroby. Plany szkolenia kierowców haha jak z 10 tys stu się nada to będzie dobrze a z tej 100 jak 10ciu będzie ta robotę miała we krwi będą do niej stworzeni to będzie cud. Jak widzę tych z tymi 3 nawigacja mi na szybie i do tego laptop to ze śmiechu mnie skręca.

 2. Jak kto cjce napisał(a):

  Graf nic nie stoi na przeszkodzie aby do Francuza do pracy sie zatrudnic, a no tak pewnie twoj ciamkany angielski nie ptzeszedl by rekrutacji

 3. Wata na molo napisał(a):

  Rozumiem kolego (Graf), że skręca Cię ze śmiechu z tego powodu, iż kierowcy mając do dyspozycji 3 nawigacje i laptopa dalej błądzą jak dzieci we mgle. W innym przypadku nie rozumiem tego “ubawu”, kiedyś była mapa i się korzystało, dziś są inne pomoce i też się korzysta…

 4. Graf napisał(a):

  A ja myślałem że we Francji mówi się po francusku a tu kolega ciamka po angielsku to może ja będę tam ciamkal po polsku lub niemiecku skoro po angielsku można. Hehehe. Ciamkane ciamkane będzie.

  Tak kolego 3 nawigację i dalej nic a jak takiemu dasz mapę to pyta co się z tym robi i jak to prowadzi do celu. Hehehe.

  • nawigacje napisał(a):

   Co racja to racja ! Ostatnio pod poznaniem młody chłopak chciał na gwałt kupić nawigację od kogoś bo nie wiedział jak na Bydgoszcz z Poznania jechać ,i bidulek stał na poboczu bo miał papierową ale nie potrafił jej odczytać 😀 Ale to młode pokolenie panie nie obrażaj pan starszych traketóf w drewniakach dobrze? 😀

 5. LUB napisał(a):

  graf. nie pasuje ci praca kierowcy to idz do łopaty..

Odpowiedz