665
Opublikowane 4 Styczeń, 2018

Ponad 50 proc. podwyżki opłaty za autostradę – włoscy koncesjonariusze wywalczyli prawo do zmian

iveco_stralis_cysterna_wlochy

Jak przez Włochy to najlepiej landem – taki wniosek można wysnuć po podwyżkach z ostatnich dni. A już tak bardziej serio, włoskie firmy zarządzające autostradami wywalczyły sobie w sądach prawa do zauważalnego podwyższenia cen. Dlatego też trzeba przygotować się na nowe cenniki.

Najbardziej zauważalna jest zmiana na autostradzie A5, łączącej Mont Blanc oraz miasto Aosta. Stawka za przejazd wzrosła tam o dokładnie 52 proc., w związku z czym 31-kilometrowy odcinek stał się wyjątkowo drogi. Dotychczas przejechanie go lekkim autem kosztowało 5,60 euro, teraz jest to aż 8,40 euro.

Mniej spektakularne podwyżki znajdziemy też na innych autostradach. Mowa tutaj przede wszystkim o trasach A24 oraz A25 (niecałe 13 proc. podwyżki) oraz A4 z Mediolanu do Turynu (8 proc. podwyżki).

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Strażnik Texasu napisał(a):

  Ktoś na przybyszy/nierobów musi robić, a u makarona dużo ich ostatnimi czasami.

 2. Jan napisał(a):

  Strażnik Texasu
  a ty co ? kolejny polski rasista?
  najlepiej siedź w tej swojej zakłamanej Polsce dla Polaków i nie kłap jęzorem

 3. rafa napisał(a):

  Z tego co się orientuję to nie Polska jest zakałamana tylko kila innych państw “postępowej Europy” udając że nie widzą oczywistych problemów… Ale to nie portal na takie rozmowy. W temacie autostrad: Powinna być winieta! opłaty, lokalni koncesjonariusze, kilku operatorów… nieporozumienie. Winieta jest prostym rozwiązaniem. Koszty autostrad, mostów itp ogromne ale warunki zapewniane na nich już nie do końca zadowalające. Jeśli dany odcinek jest objęty opłatą to powinni budować parkingi na których o każdej porze mogę bezpiecznie się zatrzymać a w nocy w większości przypadków w I, DE, AT… itd. to nie możliwe. Pozdrawiam.

Odpowiedz