Ponad 40 imigrantów zaatakowało belgijskich policjantów – dwie osoby ranne, 16 osób aresztowanych

belgijska_policja_ciezarowki

Z belgijskich parkingów docierają kolejne informacje na temat nielegalnych imigrantów. Chodzi tutaj nie tylko o włamania do ciężarówek, ale także o agresję wobec policjantów,

Doskonałym przykładem są ubiegłotygodniowe wydarzenia z parkingu Groot-Bijgaarden, przy autostradzie E40. W nocy z czwartku na piątek, około godziny 2, sześciu policjantów w cywilnych ubraniach przyłapało aż piętnastu imigrantów włamujących się do ciężarówki. Kiedy Belgowie okazali swoje legitymacje i podjęli próbę zatrzymania, imigranci natychmiast uciekli w pobliskie zarośla.

Wrócili chwilę później, w aż trzykrotnie wyższej liczbie, będąc uzbrojonym w metalowe pałki. Ponad czterdziestu mężczyzn zaatakowało policjantów, uspokajając się dopiero po oddaniu przez funkcjonariuszy strzałów ostrzegawczych. Ostatecznie dwóch policjantów zostało rannych, a szesnastu imigrantów aresztowano. Byli to mężczyźni pochodzący z Erytrei, Etiopii oraz Sudanu.

Inny przykład, dwa tygodnie wcześniej dwóch policjantów „drogówki” z Antwerpii trafiło na samochód dostawczy pełen nielegalnych imigrantów. Również i oni zaatakowali funkcjonariuszy, choć na szczęście obyło się bez rannych.

Zdaniem belgijskiej policji, takich historii może być coraz więcej. Coraz skuteczniejsze zabezpieczenia w samym Calais utrudniają przedostanie się do Wielkiej Brytanii. W efekcie wśród imigrantów rośnie frustracja, skutkująca właśnie taką agresją.