OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Kwiecień, 2018

Ponad 21 godzin za kierownicą, ponad 6 tys. złotych mandatów – litewski maratończyk w komunikacie ITD

Kierowca litewskiej ciężarówki spędził za kierownicą ponad 21 godzin, mając w tym czasie maksymalnie godzinną przerwę. Tym samym uzbierało mu się mandatów na ponad 6 tys. złotych, do których dojdzie jeszcze 10 tys. złotych kary nałożone na przewoźnika.

Oto komunikat WITD w Gorzowie Wielkopolskim:

Inspektor ITD ujawnił rażące naruszenia przepisów socjalnych w transporcie drogowym. Kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o prawie 10 godzin i maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad 12 godzin.

13 kwietnia 2018r. na autostradzie A2 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli ciągnik samochodowy wraz z naczepą, którym litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Niemiec do Litwy.

Podczas analizy zapisów tachografu stwierdzono, że 29-31 marca kierowca rażąco naruszył przepisy czasu pracy kierowców. Okazało się, m.in., że kierowca prowadził pojazd bez jakiejkolwiek przerwy przez 14 godzin i 27 minut, przekraczając maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o prawie 10 godzin. Natomiast jego czas jazdy dziennej wyniósł wówczas 21 godzin i 11 minut. Przekroczył on tym samym maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o 12 godzin i 11 minut. Ponadto najdłuższy okres odpoczynku, jaki wykorzystał on tego dnia, wyniósł 1 godzinę i 5 minut, co oznacza, że skrócił on dzienny czas odpoczynku o prawie 8 godzin.

Za stwierdzone naruszenia kierowcę ukarano mandatami karnymi w łącznej wysokości 6 250 złotych. Natomiast wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 10 000 złotych. Ponadto zatrzymano dowody rejestracyjne obu pojazdów za stwierdzone nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego.

 

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 18 komentarzy

 1. Karol napisał(a):

  No ale na parkingu busikom wciskają że 9h i pauza) a prawda taka że jeżdżą więcej niż na busach

 2. Trakeiro napisał(a):

  Butle z “herbatą” potem leżą po rowach i poboczach bo przecież trzeba gnać 14,5h non stop 😀

 3. Jan napisał(a):

  jak to kiedyś na nich mówiono?
  – “szybki Litwin” 🙂
  okazuje się że nic się w tym temacie nie zmieniło

 4. Szafran napisał(a):

  I co takiego się stało żeby pisać o tym przez tą bandę z itd wykończyć już tysiące polskich firm tranzyt przez Polskę że wschodu omijają ponieważ tylko kontrolę Ikary a zarabiają promy z klajpedy do rostoku polska traci moliony a itd się chwali jacy to oni są potrzebni w Polsce brakuje transportu i kierowców a tu znowu podwyżka kar ja sam ni raz jechałem 16 godz ładunek wartyosci parę milionów kto stanie na parkingu i będzie spał tylko barany z itd tego nie rozumieją ile kierowców zostaje okradzionych lub zabitych tego się nie pisze bo nie wypada jak tak dalej będzie to zostaną itd a transport zniknie

 5. Prawda napisał(a):

  Szopka trwa….. nic nowego.

 6. dono napisał(a):

  Itd powinno takich sprawdzać częściej tzn. każdy podpadziocha musi się liczyć, że jego numery są w bazie i przejeżdżając przez bramownicę z kamerami, zostanie wciągnięty do kolejnej kontroli. Obecnie takie przegięcie wliczone jest w koszty, bo drugi raz rzadko się wpada.

 7. Prawda napisał(a):

  To kłamstwo.
  To nie sukces ITD tylko kpina z ich “skuteczności” w tępieniu patologii.
  Gdyby ITD nie miało tak kompromitującej skuteczności tylko miało wizerunek SKUTECZNYCH to taki litowiec jeszcze przed wyjazdem z Litwy w pierwszą stronę już miałby profilaktycznie jazdę zgodną z przepisami. A tak zlewa ITD z automatu.
  Jednego złapali i pieją z samozachwytu a setki innych “śmiga w litewskim stylu”.

 8. Jacol napisał(a):

  Kpina,niech łapia tych co smigaja na urlopówkach,jawnie sie smieja z itd..

 9. Jacol napisał(a):

  Tu akurat złapali jednego,dziennie nasi czy nie nasi łamia prawo o mic z tym nie robia,kpina koledzy,sam jezdzilem i przerwałem to juz nie wroce do zawodu..niech sami jeżdza..pozdrawiam tych uczciwych

 10. mara napisał(a):

  tiry na tory, mordercy do wiezien.

 11. Tedy napisał(a):

  Mial pecha.A malo to naszych tak jezdzi???Zabierac prawka tak jak u Wlocha i bedzie spokoj.Wytepic patologie a kary podnieść 5x.Inaczej nic sie nie zmieni.Pozdrawiam tych co jezdza legal.

 12. Michal napisał(a):

  Wielkie mi coś. Ja latam cały czas po 20 h. Czasami nawet więcej. A itd do banda kretynów. Pozdrawiam prawdziwych szoferow. Reszta to troki po kalesonach

 13. AW napisał(a):

  Trzeba było jechać dk92.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.