Ponad 2 promile alkoholu i propozycja 100 zł łapówki – historia z przejścia granicznego w Dorohusku

2_promile_100_zł_łapówki

Miał ponad 2 promile alkoholu i zaproponował z tego tytułu 100 złotych łapówki – temu ukraiński kierowca ciężarówki chyba zapomniał, że jeszcze nie przekroczył granicy. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat, opublikowany przez Straż Graniczną:

Ponad 2 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Mężczyzna próbował przekupić funkcjonariusza SG .

Funkcjonariusz SG wyczuł woń alkoholu od kierowcy samochodu ciężarowego, który oczekiwał na odprawę na drogowym przejściu w Dorohusku. Potwierdzono przypuszczenia badaniem mężczyzny alkomatem. 57-letniemu obywatelowi Ukrainy przerwano podróż, chociaż próbował wręczyć funkcjonariuszowi SG 100 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusz SG o próbie korupcji powiadomił przełożonych. Nietrzeźwego kierowcę  zatrzymano. Wszczęto postępowanie przygotowawcze. Obywatel Ukrainy, po tym jak już wytrzeźwiał, za próbę korupcji funkcjonariusza SG poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu – karze 4 lat zakazu poruszania się po drogach publicznych oraz 5 tys. zł. wpłaty na fundację.