Pomorska Miss Scania 2024 już za 2 miesiące – zlot oraz parada w Gdańsku

Trwają przygotowania do kolejnej edycji zlotu Pomorska Miss Scania. Właśnie podano datę oraz harmonogram imprezy, a jednocześnie zaczęto zbierać zgłoszenia od przyszłych uczestników.

Pomorska Miss Scania to organizowany już od 2002 roku zlot samochodów ciężarowych tylko jednej marki. Jak sama nazwa wskazuje, przyjeżdżają na niego wyłącznie Scanie, w tym zarówno samochody tuningowane, jak i zabytkowe lub specjalistyczne. Cała impreza tradycyjnie odbywa się w Gdańsku, a jej zwieńczeniem jest konwój ciężarówek prowadzący ulicami Trójmiasta.

Tegoroczna edycja Pomorskiej Miss Scania odbędzie się w sobotę, 7 września, pod stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk. Start imprezy przewidziano na godzinę 11, do godziny 15 będzie trwała ocena pojazdów oraz zbieranie głosów od publiczności, od godziny 16 wręczane będą nagrody, natomiast o godzinie 17 rozpocznie się wspomniany konwój, w asyście policji wyjeżdżając na trójmiejskie ulice.

Główną nagrodą przewidzianą przez organizatorów będzie tytuł Pomorskiej Miss Scania 2024, przyznawany przez jury. Na to ostatnie złożą się przedstawiciele firmy Scania Polska, mediów branżowych oraz firm partnerskich imprezy. Duże emocje może też wzbudzić przyznanie tytułu Miss Scania Publiczności 2024, w oparciu o publiczne głosowanie wszystkich uczestników zlotu. Poza tym przyznana zostanie Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania, tytuł Miss Scania Weteran Szos/Pojazd Specjalistyczny, a także nowy tytuł Scania V8 Królowa Szos, przewidziany wyłącznie dla samochodów z kultowym silnikiem widlastym.

Jeśli chcecie wystawić na zlocie swoją Scanię, musicie poprzedzić to oficjalnym zgłoszeniem. Przeznaczony do tego formularz znajduje się pod tym linkiem, wymagając podania danych kontaktowych oraz podstawowych informacji o ciężarówce. Jeśli natomiast chcecie sprawdzić zdjęcia z ubiegłorocznej edycji zlotu, to zapraszam do następującego artykułu: Relacja z Pomorska Miss Scania 2023

Harmonogram zlotu:

11:00 – 11:15      Oficjalne rozpoczęcie imprezy
11:15 – 15:00     Wybory „Pomorskiej Miss Scania”. Konkursy i atrakcje dla kierowców oraz dla publiczności
16:00 – 16:45    Ogłoszenie wyników konkursów oraz zwycięzców „Pomorskiej Miss Scania”
16:45 – 17:00    Zbiórka na Paradę
17:00 – 19:00    Parada ulicami Gdańska

Lokalizacja stadionu: