Pomorska Miss Scania 2014, czyli kolejna nagroda na znanej i lubianej Scanii R560 „Indianka”

scania_indianka_2014_pomorska_miss_2

Wybory „Pomorskiej Miss Scania” obyły się bez niespodzianek. Po raz kolejny zaszczytny tytuł przypadł „Indiance”, czyli Scanii R560 Topline należącej do Adama Miętkowskiego ze Sztumu. Zdobyła ona również „Nagrodę Publiczności”. Błękitny, trzyosiowy ciągnik na co dzień jeżdżący na Skandynawię jest już prawdziwym weteranem konkursu, po raz pierwszy wygrywając go w 2009 roku. Dowodzi to, że pomimo pracy w trudnych warunkach, odpowiednio pielęgnowane auto może naprawdę przez długie lata cieszyć swoim wyglądem.

Kto natomiast zdobył pozostałe nagrody? Najlepszym „Weteranem Szos” została Scania 82M, należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stępowie. W kategorii „Pojazd Specjalistyczny” wygrała również niemłoda, ale doskonale utrzymana i świetnie wyposażona Scania 142H firmy Holservice z Gdańska. Dyrektor oddziału Scania Gdańsk, Sławomir Hofman, przyznał natomiast swoją specjalną nagrodę błękitnemu ciągnikowi Scania Streamline z silnikiem V8, należącemu do Szczepana Węsierskiego z Gdańska.

Wszystkie ciężarówki przybyłe na wybory „Pomorskiej Miss Scania” oraz zestawy służące uczestnikom polskiego finału YETD wzięły udział w paradzie ulicznej, która była zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

Poniżej „Indianka” w dużej rozdzielczości, polecam jako tapetę na pulpit. Aby pobrać w pełnym rozmiarze, należy kliknąć po poniższą fotografię i dopiero wtedy zapisać.

scania_indianka_2014_pomorska_miss_1