Polski tuner przygotował dwie limitowane wersje Mercedesa Klasy X – każdej przewidziano tylko 999 sztuk

Polska firma Pickup Design przedstawiła dwie wariacje na temat nowego Mercedesa Klasy X. Japońsko-niemiecki pickup został poddany kompleksowym modyfikacjom, a efektem końcowym są dwie wersje limitowane – Exy Off-Road oraz Exy Urban. Każda z nich dostępna jest w 999 egzemplarzach i każdej spodziewałbym się na ulicach takich miast, jak na przykład Dubaj.

Mercedes-Benz Klasy X „Exy Off-Road” to samochód bardziej terenowy. Mamy tutaj opony typu AT, dalekosiężną belkę LED, ogromne poszerzenia nadkoli, czy wyciągarkę. Wszystko to obok tuningu typowo optycznego, połączonego z pięknie wykończonym wnętrzem. Tutaj trzeba zaznaczyć, że Pickup Design to marka wywodząca się bezpośrednio z firmy Carlex Design – światowej sławy specjalisty od modyfikowania wnętrz. To dlatego wnętrze „Exy Off-Road” wygląda aż tak dobrze.

Mercedes-Benz Klasy X „Exy Urban” to natomiast wariant dla osób, które nie zamierzają opuszczać asfaltu. Aluminiowe felgi obuto w niskoprofilowe opony, wewnątrz znalazły się kubełkowe fotele Recaro, a nadwozie wzbogacono o elementy z karbonu. Nie brakuje też wyjątkowej tapicerki, która w tym przypadku otrzymała czerwony kolor.

A oto zdjęcia, najpierw wersji Off-Road, następnie wersji Urban: