Polski przewoźnik podawał się w czasie kontroli za ukraińskiego pracownika międzynarodowej policji

poranne_kontrole_witd_gdansk_04

Świętokrzyskie ITD opublikowało dosyć wyjątkowy komunikat. Można w nim przeczytać o polskim przewoźniku, który w czasie kontroli podawał się za funkcjonariusza ukraińskiego Interpolu, czyli takiej międzynarodowej policji. Co więcej, mężczyzna postanowił poświadczyć to fałszywym dokumentem. A o wszystkim przeczytacie poniżej, w tekście opublikowanym przez WITD Kielce:

Podczas rozpoczęcia czynności kontrolnych, przedsiębiorca transportowy z naszego województwa przedstawił się Inspektorom jako funkcjonariusz „zaprzyjaźnionej służby kontrolnej” informując, że jest pracownikiem ukraińskiego Interpolu.

Ponadto przewoźnik okazał legitymację „policyjną” sugerującą przynależność do rzeczonych służb. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, jak również wątpliwości jakie wzbudziła oryginalność okazanego dokumentu, Inspektorzy podjęli działania mające na celu weryfikację tożsamości kontrolowanego oraz okazanej legitymacji. Kontrolowany dodatkowo podczas rozmowy z Inspektorem poinformował, iż jego córka jest pracownikiem ABW.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Podejrzenia Inspektorów okazały się jak najbardziej słuszne. Wstępna ocena okazanego dokumentu dała podstawę do twierdzenia, iż przewoźnik próbował wprowadzić w błąd organ co do swojego zawodu oraz miejsca zatrudnienia. Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji celem dokonania dalszych czynności procesowych.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.