OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 14 Grudzień, 2014

Polski kierowca zorganizował w USA piękną akcję charytatywną – kierowcy zagrali w piłkę i zebrali pieniądze

andrzej_ogorek_akcja_charytatywna

Już po raz drugi w ten weekend mam przyjemność opisać historię kierowcy-bohatera. Przyjemność ta jest tym większa, że owym kierowcą jest Polak, Góral mieszkający w Chicago – Andrzej, którego przyjaciele nazywają “Ogórkiem”. Przez ostatnie 20 lat przejechał on po Stanach Zjednoczonych 4 miliony mil (około 6,5 miliona kilometrów), zaś jego obecne narzędzie pracy to piękne, zielone Volvo VN780 widoczne po prawej stronie na powyższej fotografii. Wszystko to nie jest jednak tak istotne, jak jego wielkie serce i bezinteresowność.

Cała historia zaczęła się dwa lata temu, kiedy w tragicznym wypadku quad zabił Polaka mieszkającego w USA. Osierocił on aż czwórkę dzieci – dziewczynkę oraz trzech chłopców, z których najstarszemu (12 lat) pół roku temu zdiagnozowano białaczkę. Kiedy o tej całej historii usłyszał Andrzej “Ogórek”, postanowił on zorganizować nietypową akcję charytatywną mającą na celu zebranie środków na pomoc wdowie oraz jej choremu synowi. Głównym elementem akcji był charytatywny mecz piłki nożnej między kierowcami ciężarówek jeżdżącymi na dwóch popularnych kierunkach – na Kalifornię oraz na Florydę. Okazał się on być wielkim sukcesem, gdyż na mecz przyszło ponad 400 osób, które podarowały na szczytny cel łącznie aż 25 tys. dolarów! Oczywiście byli to przede wszystkim mieszkający w USA Polacy, w tym liczni koledzy z branży Andrzeja.

Sam Andrzej jest jednak na tyle skromny, że tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie on zorganizował akcję. Informacje o jego pięknym czynie przesłał mi Artur Czajkowski znany w internecie jako Polska Jazda i prowadzący popularnego w USA bloga BigRigShots. Artur ma na co dzień przyjemność jeździć na wspólnych trasach z Andrzejem i uznał, że pięknym czynom jego kolegi bezsprzecznie należy się trochę pozytywnego rozgłosu i mnóstwo uznania. Nagrał on nawet krótki film opisujący akcję Andrzeja “Ogórka”, który w USA obejrzało już jakieś 37 tys. osób. Film obejrzycie poniżej:

Post użytkownika BigRigShots.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.