Polski kierowca ciężarówki wychwalany za bezinteresowną pomoc w naprawie auta

Historia z udziałem polskiego kierowcy ciężarówki wzbudziła przez weekend tysiące pozytywnych reakcji. Mężczyzna imieniem Patryk wymieniany jest jako bohater, który bezinteresownie uratował wakacyjny wyjazd.

Para Szwedów zmierzała na urlop, przejeżdżając akurat przez okolice Jönköping. Tam w ich samochodzie doszło do wycieku płynu chłodzącego, który skutkował poważnym wzrostem temperatury. Szwedzi zatrzymali się więcna parkingu, gdzie z pomocą przyszedł im właśnie polski kierowca.

Mężczyzna imieniem Patryk, jeżdżący Scanią 450S z polskiego oddziału Frode Laursen, poświęcił swoją pauzę na zdiagnozowanie oraz usunięcie usterki. Winny okazał się przy tym poluzowany jeden z węży układu chodzącego. A gdy para zaproponowała mu wynagrodzenie za pomoc, stanowczo odmówił następującymi słowami: „Mam wszystko czego mi potrzeba, żonę oraz dwójkę dzieci. Cieszę się, że mogłem Wam pomóc”.

Szwedzi opisali tę sprawę na Facebooku (pod tym linkiem) i spotkała się ona z ogromnym rozgłosem. Udostępniono ją setki razy, co skutkowało tysiącami pozytywnych reakcji. Do postu dołączono też zdjęcie kierowcy, zamieszczone nad tekstem.