OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Wrzesień, 2018

Polski kierowca ciężarówki lepszy niż 12 tys. kolegów z całego świata – Piotr Krahel triumfował w Göteborgu!

Piotr Krahel – polski kierowca ciężarówki – zwyciężył w światowym finale Volvo Trucks Driver Challenge 2018! Tym samym można powiedzieć, że pokonał swoimi umiejętnościami 12 tys. kierowców z 44 różnych transportowych rynków!

Te 12 tys. to łączna liczba uczestników tegorocznej edycji konkursu. Najlepsi z nich, wybrani w lokalnych finałach, spotkali się w ubiegłym tygodniu w Göteborgu. Rywalizowali tam w ramach światowego finału, korzystając z 7-kilometrowego, specjalnie przygotowanego toru.

Wszystkich 34 finalistów musiało możliwie efektywnie przejechać testową trasę, liczącą trzy strome wzniesienia, trzy miejsca obowiązkowego zatrzymania oraz liczne zakręty. By wygrać, należało osiągnąć jak najniższe zużycie paliwa a jednocześnie zmieścić się w limicie czasowym 12 minut i 30 sekund. Za przekroczenie tego limitu czekała zaś kara, wynosząca 0,03 litra paliwa za każdą sekundę.

Do tego doszły też zadania dodatkowe, przewidujące między innymi precyzyjne manewrowanie. Wszystko natomiast po to, by wybrać osobę, która zasłużyła cały zestaw nagród głównych. Wśród nich znalazła się między innymi luksusowa wycieczka do Szwecji, warta 20 tys. euro i przewidująca noclegi w hotelu wyrzeźbionym z lodu, w Kirunie na północy kraju.

Po dwóch dniach zmagań, tym najlepszym z najlepszych okazał się właśnie Piotr Krahel. To wielokrotny bywalec konkursów ekonomicznej jazdy, organizowanych zarówno przez Volvo Trucks, jak i przez Scanię. Wielokrotnie trafiał on do międzynarodowych finałów, a teraz, po raz pierwszy, odniósł w takim finale międzynarodowe zwycięstwo.

A jakby tego było mało, przy okazji rozegrano światowy finał konkursu Volvo Trucks Journalist Driver Challenge 2018, przeznaczonego dla branżowych dziennikarzy. Również i tutaj triumfatorem okazał się Polak – Mirosław Ganiec z magazynu “Truck&Van”, który w czerwcu wygrał w zmaganiach krajowych (pokonując między innymi mnie). Można więc powiedzieć, że nasi rodacy zgarnęli wszystkie główne nagrody, rozgramiając konkurencję z kilku kontynentów!

Zdjęcia z wręczenia nagród:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  Pogratulować!!!

 2. Walker napisał(a):

  A Scania daje ciężarówkę w nagrodę . A tu jakaś wycieczka do hotelu z lodu…

 3. Da_las napisał(a):

  Jak chce to potrafi. Problem w tym, że tylko garstce ludzi w tym kraju się chce.

 4. BULEK Z VOSA napisał(a):

  Pioter za rok nagroda będzie moja!!!! heherehe

 5. Zen napisał(a):

  Gratulacje!!!

 6. Tooomek napisał(a):

  Nie ma gdzieś filmu z tego przejazdu??

 7. Wlodas74 napisał(a):

  Szacun kolego, oby szef nigdy nie powiedział ci że “te auto mniej pali”

 8. Michal napisał(a):

  Zazdroszcze ! Gratuluje!

 9. kondziu380 napisał(a):

  Heh koledzy pewnie go szejk nazywają

 10. Użytkownik* napisał(a):

  Pokazalbys kolego jak taki ecodriving zrobić na DHLu z BDFem. Ci co znają robotę wiedzą o czym piszę. Brakło by Ci miejsca na service numery we Frachtbrief-ie. Pokaż jak oszczędzać paliwo na poczcie pełnej innych aut jak masz cofnąć pod rampe a z każdej strony odjeżdża cię inne auto. Jak dla mnie to takie konkursy to pierdy i bajery. Tak to się można bawić na zamkniętym torze bez udziału i ruchu innych pojazdów. Wielokrotny uczestnik-to odpowiada na wszelkie pytania. Nauczył się chłop jak temat ogarnąć. Nie ublizajac nikomu małpa też się wielu rzeczy potrafi nauczyć. Kierowca zawodowy moim zdaniem nie znajdzie czasu na ciągłe udziały w konkursach. Firma mu płaci delegacje i diety jak się wygłupia na torze w Szwecji czy tam innym kraju? Szkoda że w artykule zabrakło informacji ilu z finalistów tego konkursu czynnie wykonuje zawód kierowcy i jest to jedyne źródło ich dochodów. Szacunek za pokonanie konkurencji tak bardzo licznej jednak nie chce mi się wierzyć że spotkam Go na przykład na Porta Westfalica aby mógł mi przekazać podczas gotowania rosołu w niedzielne przedpołudnie kilku rad na temat wspomnianego wcześniej ecodrivingu.
  Pozdrawiam Grzegorz.

  • Jizus napisał(a):

   W tym całym konkursie chodziło o to żeby wszyscy mieli równe szanse. W tej robocie którą wykonujesz, jeżeli chodzi o spalanie kolega Piotr napewno by Cię zdeklasował jeżeli chodzi o spalanie. Nie chodzi o bicie rekordów, ale uzyskanie możliwie najniższego spalania w danych warunkach.

 11. Gość napisał(a):

  Wiem co pisze Grzegorz i Go dobrze rozumiem
  Skoro Piotr jest taki dobry niech pokaże to na bdf-ie na DHL lub innej kurierem – w dodatku na miękkim duszki jak się robi ekonomia i dobre czasy
  Doceniam finalista i mu gratuluję zwyciestwa

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.