Polska premiera nowej ciężarówki na Motor Show w Poznaniu – Mercedes Actros wróci do targowych tradycji

Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędą się targi Motor Show 2019. Już miałem narzekać, że niestety po raz kolejny wśród wystawianych pojazdów zabranie nowych ciężarówek. Dzisiaj okazało się jednak, że moje narzekanie byłoby nie do końca uzasadnione.

Co prawda całego placu poświęconego ciężarówkom nadal nie będzie. Nie jest to więc jeszcze powrót do poziomu z końca lat 90-tych (powyżej), gdy auta użytkowe stanowiły nieodzowny element imprezy. Niemniej poczyniono pewien zwrot w tym kierunku, jako że na Motor Show 2019 odbędzie się oficjalna, polska premiera nowej generacji ciężarówek.

Mowa tutaj o najnowszym wcieleniu Mercedesa Actrosa, wprowadzającego na transportowy rynek kilka zupełnie nowych rozwiązań. Jeśli więc chcecie zobaczyć jak wygląda pierwsza europejska ciężarówka z autopilotem, kamerami zamiast lusterek oraz wyświetlaczem w miejscu wskaźników, w najbliższy weekend jak najbardziej będzie ku temu okazja.

Nowy Actros będzie prezentowany na głównym stoisku Mercedesa, w otoczeniu licznych samochodów osobowych. Specjalnie na targi przygotowano też prezentację w wirtualnej, trójwymiarowej rzeczywistości, pozwalającej zapoznać się z Actrosem bez wyjeżdżania na drogi.

Poza tym, jak co roku, na targach odbędzie się niewielki zlot tuningowanych ciężarówek. Poświęcona mu zostanie osobna hala i zapewne nie zabraknie kilku ciekawych pojazdów.

Targi odbędą się w dniach 28-31 marca, a więc potrwają od czwartku do niedzieli. Z tym tylko zastrzeżeniem, że pierwszy dzień przewidziano dla mediów oraz VIP-ów. Lokalizacja imprezy to teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a więcej praktycznych informacji znajdziecie tutaj.

Jak poznańskie targi wyglądały pod koniec lat 90-tych? Pełną galerię zdjęć znajdziecie tutaj, a trzy przykłady zamieszczam poniżej: