rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Sierpień, 2017

Polska policja aresztowała złodziei ładunków – okradali ciężarówki w Niemczech i brali co popadło

zlodzieje_ladunkow_cbsp_3

Tak w nawiązaniu do wczorajszych statystyk, z artykułu O 72 proc. więcej transportowych kradzieży… ­- polska policja rozpracowała grupę przestępczą, która miała okradać ciężarówki na terenie Niemiec. Złodzieje ci przywłaszczali towar najróżniejszego typu – od kosmetyków, poprzez rowery, aż po mikrofalówki, a łączna wartość odzyskanych łupów przekroczyła 2 miliony złotych. Więcej na ten temat poniżej, w komunikacie CBŚP:

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego rozpracowali grupę, której członkowie są podejrzani o włamania do samochodów ciężarowych na terenie Niemiec i kradzież towarów znajdujących się w pojazdach. Z ustaleń śledczych wynikało, że nie miało większego znaczenia czy są to drogie urządzenia RTV, AGD czy tańsza chemia gospodarcza, ich łupem padało wszystko, co w danym momencie znajdowało się w samochodzie, do którego się włamano.

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili działania przy wsparciu policjantów ze Szczecina. W efekcie zatrzymali czterech mężczyzn, podczas rozładunku kilkudziesięciu telewizorów. Jak się okazało skradzionych w Niemczech. Podczas przeszukania magazynu, do którego miały trafić telewizory, policjanci znaleźli hurtowe ilości nowych odtwarzaczy DVD, kuchenek mikrofalowych, kuchni, kosiarek, rowerów, odzieży markowej i innych tekstyliów, tonerów do drukarek, chemii gospodarczej, opon i wielu innych rzeczy.

Trzech z zatrzymanych mężczyzn jest dobrze znanych policji. Wcześniej odpowiadali już za przestępstwa kryminalne.

Czterech mężczyzn, w wieku od 31 do 40 lat, usłyszało w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Szczecinie na wniosek prokuratora zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Aktualnie śledczy ustalają pokrzywdzonych oraz szczegółowo analizują wartość odzyskanego mienia. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych przedmiotów przekroczyła już 2 miliony złotych.

Zawartość magazynu:

zlodzieje_ladunkow_cbsp_1 zlodzieje_ladunkow_cbsp_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Wiśnia napisał(a):

  Co za mendy do pracy menel nie pójdzie tylko kradnie, rozumiem lata 90te ale w tym czasie pracy dużo i półki pełne

 2. tomasz napisał(a):

  Nie ma kary dla takich sk….ów.

 3. Dawid napisał(a):

  A to może te gnoje które mnie prawie okradły. A udaremniła to niemiecka policja. Historia była na 40 tonach.

 4. truckeronroad.com napisał(a):

  Oby częściej takie wiadomości…

 5. BAngladesz napisał(a):

  Pewnie wśród nich Tadek z Tczewa.. : )

Odpowiedz