rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Sierpień, 2017

Polska firma będzie budować elektryczne samochody na bazie Sprintera – premiera już jesienią

W nawiązaniu do tekstów:

Elektryczny Mercedes Sprinter, przygotowany przez firmę VDL, już w przyszłym roku trafi do sprzedaży

Za 300 mln euro fabryka Mercedesa Sprintera zostanie dostosowana do produkcji wersji elektrycznej

Elektryczna wersja Mercedesa Sprintera już wkrótce powinna pojawić się w autoryzowanych salonach sprzedaży. Ponadto swoją własną wersję na prąd przygotowują Holendrzy z VDL, oczywiście w formie niewielkiego autobusu. Kto natomiast będzie w tym wszystkim pierwszy? Otóż bardzo możliwe, że Polacy…

Firma Automet z Sanoka, zajmująca się m.in. przebudową samochodów dostawczych na autobusy, zamierza zaprezentować swój elektryczny pojazd jeszcze przed zimą. Co więcej, pierwszy egzemplarz znalazł już odbiorcę, którym będzie przedsiębiorstwo komunikacji publicznej z Wągrowca. Automet wygrał bowiem w tamtejszym przetargu na około 8-metrowy autobus o całkowicie elektrycznym napędzie. Co więcej, Automet dostarcza swoje pojazdy także za granicę, między innymi do Skandynawii. Można więc założyć, że kolejnych klientów na “elektryka” nie zabraknie.

Bazą dla tego elektrycznego pojazdu ma być właśnie Mercedes-Benz Sprinter, oczywiście gruntownie przebudowany. Wiadomo, że samochód będzie wyglądał mniej więcej tak, jak na powyższym zdjęciu, będąc poszerzonym względem wersji fabrycznej. Co natomiast z mocą silnika oraz zasięgiem na jednym ładowaniu? Kiedy tylko odpowiedzi na te pytania zostaną opublikowane, będę Was o tym informował.

dav

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Janek napisał(a):

    Mam wątpliwości co do sensu takiego rozwiązania. Przerabianie samochodu dostawczego na niskopodłogowy autobus miało podwójne uzasadnienie. Wymienię takie pojazdy, jak VDL ProCity, Kapeny czy Sprinter City. Łączyły tanie w eksploatacji silniki (dostępne części i dopracowana konstrukcja) z umiarkowanym zużyciem paliwa. Wadą natomiast była konieczność skomplikowanej przeróbki, która nie dawała pełni sukcesu jeśli chodzi o wygodę pasażerów.
    W tym przypadku nie ma dopracowanego silnika przy wadach przeróbek. A jeszcze akumulatory trzeba zmieścić…
    Lepiej kupić pojazd o konstrukcji autobusowej, np. Siemens Rampini czy Solarisa 8,9LE.

Odpowiedz