Polska dla polskich naczep! Przewoźnicy rezygnują z niemieckiego sprzętu na rzecz rodzimych produktów

bodex_naczepa

„Puls Biznesu” opublikował na początku maja bardzo interesujący tekst na temat polskiego rynku naczep. Można w nim zapoznać się z faktami, z których jasno wynika, że niemieccy producenci naczep są w Polsce w odwrocie, podczas gdy coraz większą popularnością cieszą się naczepy rodzimej produkcji. Najsilniejsze na naszym rynku marki – Krone oraz Schmitz Cargobull, odnotowały w pierwszym kwartale roku na polskim rynku straty, podczas gdy zarówno trzeci pod względem sprzedaży Wielton, jak i piąty Bodex, mogli cieszyć się wzrostem zainteresowania.

Mówi się, że powyższe wyniki mają dwa podłoża – po pierwsze polskie produkty okazują się być po prostu bardzo dobre przy jednocześnie atrakcyjnych cenach, a po drugie przewoźnicy mają w tym roku serdecznie dosyć wszystkiego co niemieckie. Więcej na ten temat przeczytacie w pełnym tekście „Pulsu Biznesu”, serdecznie zapraszam: Przewoźnicy, co nie chcą Niemca.

Jak polski Wielton prezentuje się na tle niemieckiej konkurencji? O tym możecie przeczytać w artykule Porównanie naczep mega z punktu widzenia kierowcy: Kãssbohrer, Kögel, Krone, Schmitz i Wielton.