OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Styczeń, 2019

Polscy kierowcy promują przestrzeganie czasu pracy – akcja z naklejkami “nie jeżdżę na magnesie”

„Nie jeżdżę na magnesie” to nowa, internetowa akcja polskich kierowców ciężarówek. W jej ramach chce się rozdawać symboliczne naklejki, zawierające deklarację przestrzegania czasu pracy.

Akcja ma kreować pozytywne wzorce i tym samym przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa. Nie chodzi zresztą o same magnesy, lecz także o wszelkiego rodzaju wyłączniki, czy też manipulowanie zapisami na tarczkach. Mówiąc więc krótko, kierowcy chcą nakłaniać swoich kolegów do ścisłego przestrzegania przepisów o czasie pracy.

Mając na myśli bezpieczeństwo, mówi się także o sytuacji samych kierowców. Korzystając z magnesu lub z wyłącznika często narażają się oni na poważne konsekwencje prawne. W zależności od sytuacji oraz kraju, może to być nie tylko finansowa kara, ale także pozbawienie uprawnień do wykonywania zawodu, czy nawet wielomiesięczna wizyta w więzieniu.

Tutaj, na łamach portalu Zrzutka.pl, można znaleźć internetową zbiórkę na wykonanie kolejnych partii naklejek. Autorzy akcji podkreślają, że wszystko ma niekomercyjny charakter i dlatego musi bazować na dobrowolnych datkach. Tutaj natomiast znajdziecie Facebooka akcji, gdzie pojawiają się dodatkowe informacje.

Skąd natomiast pozyskać taką naklejkę? Zgłoszenia można przekazywać przez Facebooka, za pośrednictwem strony Za Kółkiem. Ponadto są plany rozdawania naklejek przy drogach, na wybranych stacjach benzynowych.