OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Grudzień, 2016

Tak Polscy kierowcy ciężarówek walczyli 30 lat temu na zawodach sprawnościowych z serii Iveco Cup

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do tego, że producenci pojazdów regularnie organizują konkursy dla kierowców, a Polacy nierzadko trafiają w nich do czołówki. Podobnie było jednak także 30 lat temu, przy okazji zmagań przygotowywanych przez firmę Iveco. Nazywały się one Iveco Cup, natomiast na liście zawodników pojawiali się pracownicy Pekaes Warszawa oraz jeden kierowca z poznańskiej Fabryki Samochodów Rolniczych (Tarpanów).

Dwa nagrania, będące relacją z zawodów Iveco Cup z 1986 oraz 1990 roku, trafiły wczoraj na popularny serwis YouTube. Można więc tutaj zobaczyć jak Polacy radzili sobie za kierownicami ciągników siodłowych typu TurboStar, walcząc o możliwie niskie zużycia paliwa lub też możliwie krótki czas przejazdu. Pojawiają się też wzmianki o pozycji marki Iveco w PRL-u oraz rozwoju tej marki w ciągu zaledwie 11 lat istnienia. Mówiąc krótko – naprawdę jest co oglądać, więc zapraszam:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Zenek napisał(a):

    Czy to Zientarski tam siedzi ? A ten drugi to kto?

  2. Martinez napisał(a):

    Nie jestem na 100% pewien, ale to chyba fragment programu telewizyjnego prowadzonego przez dziennikarzy : Włodzimierza Zientarskiego, Andrzeja Borowczyka. Ten, w granatowej bluzie/wiatrówce to nie wiem kto.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.