OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Styczeń, 2018

W Polsce wystartował Mercedes PRO – system telematyczny dla aut dostawczych, za jedyne 10 złotych

Mercedes-Benz Vans: Mercedes PRO Adapter eröffnet den Zugang zum Flottenmanagement

Mercedes PRO to system telematyczny dla samochodów dostawczych z gwiazdą na masce. Usługa ta została właśnie w Polsce uruchomiona i mogą z niej skorzystać posiadacze Vito oraz Sprinterów.

Aby skorzystać z systemu Mercedes PRO, należy opłacić specjalny adapter, wyceniony na zaledwie 10 złotych netto. Jego instalacja nie wymaga nawet zjechania do serwisu, natomiast program zarządzający tym wszystkim – widoczny nad tekstem – jest całkowicie darmowy. Darmowe są również aplikacje na urządzenia mobilne, pod system Android lub iOS.

Co konkretnie zaprezentuje nam ten program? Oferta Mercedes PRO obejmuje dane z pięciu zakresów – statusu pojazdu, logistyki pojazdu, komunikacji flotowej, zarządzania przeglądami oraz elektrycznej ksiązki jazd. I tak status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Logistyka pojazdu obejmuje lokalizację samochodu niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać. Komunikacja flotowa oferuje możliwość przesyłania wiadomości, adresów oraz kontaktów pomiędzy firmowym komputerem a aplikacją Mercedes PRO Adapter. Zarządzanie przeglądami mówi samo za siebie, natomiast elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów oraz odległości, oddzielnie dla przejazdów służbowych i prywatnych.

Oto jak wygląda adapter Mercedes PRO:

Mercedes-Benz Vans: Mercedes PRO Adapter eröffnet den Zugang zum Flottenmanagement

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Kamil 1985 napisał(a):

  Czy wiadomo gdzie można nabyć to urządzenie?

  • chester napisał(a):

   Pewnie wiszą u rzeźnika na haku….

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Skontaktuj się z jednym z dealerów Mercedes-Benz, oni powinni pomóc.

  • KuszącyJanusz napisał(a):

   Przeczytaj sobie zasady prywatności, urządzenie jest tanie, a aplikacja darmowa bo Mercedes zbiera sobie wszystkie twoje dane, i analizuje do woli, nawet może się dzielić nimi… I jeszcze musisz płacić za wysyłanie tych informacji na ich serwer, bo transfer odbywa się przez twój/kierowcy telefon.

   A cudów tutaj nie ma, adapter OBDII z bluetooth, i do tego aplikacja łącząca się z serwerem.

 2. Adam napisał(a):

  Popytaj u dealera Mercedesa.

 3. Krzysin napisał(a):

  Kamil 1985 – sprawdź w pierwszej kolejności czy aby na pewno użytkujesz auto marki Mercedes-Benz

 4. jarek napisał(a):

  A do nyski to nie bydzie pasować ?

  • KuszącyJanusz napisał(a):

   Jeżeli gdzieś tam w Nysce znajdziesz OBDII to kup sobie zwykły adapter na bluetooth. Może flotą Nysek zarządzać nie będziesz mógł ale każdy kierowca będzie sobie mógł odczytać parametry silnika z komputera. Ciekawe co taka nysa za komputer może mieć, odrę ?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.