W Polsce nie przybędzie fotoradarów. Ministerstwo ma wycofać się z zakupu 600 nowych urządzeń

Ministerstwo Infrastruktury wycofuje się z pomysłu rozstawienia dodatkowych fotoradarów. W ciągu najbliższych dwóch lat na polskich drogach najprawdopodobniej nie przybędzie ani jednego urządzenia tego typu. Tak donosi portal „BRD24.pl”, zajmujący się kwestią bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że system fotoradarów miał wzbogacić się o aż 600 nowych urządzeń, wycenianych na łącznie 160 milionów złotych. Część z nich miała stanąć w zupełnie nowych miejscach, a część miała zastąpić fotoradary dotychczasowe. Byłaby to niemała zmiana, biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj w Polsce działa poniżej 500 takich maszyn.

Dlaczego rząd nagle zmienił zdanie i nie rozstawi nowych fotoradarów? Może być to związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Nie da się bowiem ukryć, że fotoradary nie cieszą się w Polsce szczególnym poparciem społeczeństwa.

A skoro już o tym mowa, warto spojrzeć na statystyki dotyczące fotoradarów w innych krajach. Poniższa mapa, opublikowana przez firmę Yanosik, przedstawia ilość tego typu urządzeń w poszczególnych miejscach Europy. Mamy tutaj przelicznik ilości radarów w stosunku do powierzchni kraju.