transfactor3665
Opublikowane 28 Listopad, 2016

Polowanie ITD na niedzielne wyjazdy: 72 kontrole, 27 mandatów i odebranie “prawka” za nadmiar pasażerów

witd_wroclaw_nocna_akcja_27_listopada

W nocy z niedzieli na poniedziałek dolnośląscy funkcjonariusze ITD urządzili na autostradzie A4 polowanie na samochody ciężarowe. Tradycyjnie odnotowano przy tym liczne kombinacje z czasem pracy, zgodne z powszechnym zwyczajem “do granicy będę robił pauzę”. W przypadku jednego z kierowców kontrola miała jednak konsekwencje szczególne, jako że na trzy miesiące zatrzymano mu prawo jazdy. Ma to związek z przepisami obowiązującymi od ubiegłego roku, przewidującymi tymczasowe zatrzymanie uprawnień nie tylko za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym, ale także za przekroczenie dopuszczalnej liczby pasażerów o co najmniej 3 osoby.

Co dalej? Teraz kierowca ten będzie musiał wziąć 3 miesięczny “urlop”, aby po tym okresie bezkosztowo odebrać swoje uprawnienia. Gdyby natomiast chciał jeździć pomimo zatrzymania uprawnień, będzie ryzykował odebranie uprawnień na aż 6 miesięcy. Jeśli zaś i to zignoruje, dalej jeżdżąc samochodem, jego uprawnienia zostaną cofnięte całkowicie. To znaczy, że na nowo będzie musiał zdać wszystkie egzaminy.

O powyższej sprawie opowiada poniższy komunikat WITD Wrocław:

Pod osłoną nocy kierowca ciężarówki zabrał do kabiny pięciu pasażerów. Cztery nadmiarowe osoby podróżowały bez pasów bezpieczeństwa, siedząc na pryczy służącej do wypoczynku kierowcy. Jazdę w tak skandalicznych warunkach przerwali w nocy dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego. Kierowca za to naruszenie, oprócz otrzymanego mandatu, stracił prawo jazdy.

W  nocy z niedzieli na poniedziałek dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na wykrywanie nieprawidłowości w pojazdach ciężarowych. W akcji wzięło udział kilkunastu inspektorów ITD.

[…]

W trakcie akcji przeprowadzono 72 kontrole. Najpoważniejsze naruszenia dotyczyły  manipulowania tachografem poprzez używanie przez kierowców cudzych kart czy niedozwolonych wyłączników. Tego typu nieprawidłowości skutkują nadmiernym przemęczeniem kierowców, co może doprowadzić do tragicznego wypadku. Na uwagę zasługują również wykryte naruszenia związane z prowadzeniem pojazdów ciężarowych przez kierowców nie posiadających stosownych badań lekarskich, psychologicznych oraz bez odpowiedniego przeszkolenia.

Inspektorzy nałożyli na kierujących 27 mandatów karnych i wszczęli 8 postępowań administracyjnych.

[…]

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Janusz napisał(a):

  Fajnie napisane “O powyższej sprawie opowiada poniższy komunikat WITD Wrocław:

  Pod osłoną nocy kierowca ciężarówki zabrał do kabiny pięciu pasażerów. Cztery nadmiarowe osoby(cztery osoby ponad dopuszczalną ilość,chyba ładniej brzmi), podróżowały bez pasów bezpieczeństwa, siedząc na pryczy służącej do wypoczynku kierowcy”
  I to by się zgadzało,na pryczy,która ma zaledwie 70 cm szerokości,a którą to chcą zakwalifikować na pełnoprawny odpoczynek kierowcy ,bez prawa ubiegania się o wypłatę ryczałtu w wysokości 25% pełnej kwoty.

  • kier napisał(a):

   Zmien zawod na taki zebys byl codziennie w domu a wtedy bedziesz spal sobie na lozku sypialnym o wymiarach 160/200. Te ryczalty to jest smiech na sali. Pracowalem w firmie 3 lata po czym gdy odszedlem odbieralem telefony od tych ktorzy tam pracowali i pozakladali sprawy w sadzie wlasnie za ryczalty. Chcieli zeby dolaczyc do nich bo kasa jest do wyciagniecia,a jak powiedzialem ze placili mi to co uzgadnialem na rozmowie kwalifikacyjnej i sprawy nie zakladam to byli zdziwieni ze kasy nie chce wyciagnac. Taki jest polak,najpierw ktos mu prace daje a pozniej go po sadach ciaga. Mi starczy to co zarabiam. Zonka tez ma wyplate i sobie radzimy, uczciwe bez przekretow.

 2. adam napisał(a):

  Po prostu w jego firmie zjeżdża się do domu autostopem i zabrał kolegów z firmy do aut.

 3. mądrala napisał(a):

  Jakby z kierowcą było ich razem czterech ,to prawka nie traci tylko mandat? Co za różnica ,czy dwóch na pryczy jedzie czy trzech?

 4. uzytkownik napisał(a):

  Janusz: Zjedz Snickersa!

 5. raptownywaldek napisał(a):

  Jechało 5 osób.Powyźej 3 lejce zatrzymane.

 6. Tomek napisał(a):

  Chłopaki wracali do aut po weekendzie.

 7. mati napisał(a):

  Skandaliczne warunki,smiech na sali,jezdzilo się w dziewięciu i było dobrze.Koniec krokodyli policzony to trzeba się wykazać,zeby nie zaczynać od cwela w stalowym mundurku.

  • kier napisał(a):

   Koniec krokodyli policzony? Zapewne dla takich jak ty bedzie poczatek legalniejszej jazdy bo kontroli bedzie wiecej na drogach i przez cala dobe. Nareszcie zaczna powoli robic porzadek z dziadostwem magnesiarsk-kombinatorskim. A swoja droga to trzeba byc niezlym idiota zeby na swojej pauzie weekendowej kombinowac. Skad takie odpady sie biora!

 8. Piotr napisał(a):

  Niech się wezmą za kontynery w Gdańsku co zestawy 70 ton ważą podrobione dowody mają żeby więcej ładować kierowcy bez kart jedzą i na magnesach wylacznikami w tachografie dla mię to nie kierowcy tylko kamikadze wystarczy że w nocy staną

 9. kitty napisał(a):

  @Piotr
  Wnioskuję,ze jesteś jednym z tych co opisałeś bo niby skąd masz takie informacje,za pluskwę robisz???

Odpowiedz