OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Styczeń, 2017

Policyjne Alfa Romeo 159 wyciągnęło Unimoga, który ugrzązł w śniegu – tego chyba nikt się nie spodziewał

Radiowóz marki Alfa Romeo to chyba ostatni samochód, po którym spodziewalibyśmy się holowania ciężarówki. Unimog to natomiast ostatnia ciężarówek, po której spodziewalibyśmy się konieczności holowania przez samochód osobowy. Dlatego też chciałbym teraz zaprezentować Wam nagranie, które wykonali włoscy policjanci. Przy pomocy swojego Alfa Romeo 159 uwolnili oni Unimoga, najwyraźniej wiszącego na mostach. Jednocześnie zaznaczę, że Alfy 159 należące do włoskiej policji masowo wyposażane były w napęd na cztery koła Q4. To zapewne dzięki niemu cała akcja była możliwa.

No to patrzcie i przecierajcie oczy ze zdumienia… 😉

I jeszcze przypomnę starszy tekst z Polski:

Straż miejska wyposażona w Mitsubishi L200 pomogła kierowcy ciężarówki, który ugrzązł w błocie

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Maciek napisał(a):

  Alfa wyciągnęła Unimoga ze śniegu – teraz mogę spokojnie umrzeć, widziałem chyba wszystko

 2. Gustav napisał(a):

  RACZEJ unimog sam wyjechal z pomocą alfy. jak ktoś popycha samochod by się wykopal z zaspy ,nikt nie pisze ze własnymi rekami wyciagnol samochod .

  • kazah napisał(a):

   Zgadzam się z Tobą, nie potrzeba jakiejś wielkiej siły żeby wyciągnąć ciężarówkę ze zaspy śniegu lub pomóc na oblodzonej nawierzchni. Bardziej chodzi o to żeby nadać jej pędu, a dalej sama pojedzie. Podobnie sam kiedyś pomogłem wjechać niskopodwoziówce załadowanej rozciełaczem do asfaltu i walcem. Kierowca przyznał że jest “delikatnie przeładowany” ale nie umiał ruszyć bo przyblokowały go poprzedzające samochody. Wyciągałem Patrolem oczywiście z napędami. Co prawda Patrol waży jakieś 2,5 tony ale targnął pod górę grubo ponad 40 ton. Dodam że górka była stroma i przechodziła w lewy łuk, dlatego nie jest na tym filmie ukazany jakiś specjalny wyczyn bo tylko szarpnąłem i dalej jechał sam. Nie bez znaczenia ma jednak napęd 4×4 w alfie. Zawiesić UNIMOGA na byle zaspie śniegu to już jest sztuka… Inna rzecz że unimog jest lekką maszyną która do pracy w terenie musi być obciążona! podpiętymi maszynami lub odpowiedniej wagi ciężarkami. Nie widzę na tym unimogu żadnego obciążenia na pace. Wystarczyło by załadować na pakę 5-7 ton obciążenia i przechodzi elegancko przez takie zaspy. Unimogi tak mają, są to specyficzne maszyny których potencjał trzeba umieć wykorzystać.

 3. Mm napisał(a):

  Ten filmik to manipulacja. Obejrzyjcie od końca – tak naprawdę unimog wyciąga alfę z prostej drogi i przypadkiem wpada w zaspę.

 4. patyk napisał(a):

  no to teraz wszystkie firmy drogowe powinny alfami odśnieżać

 5. key napisał(a):

  obciążony przód pusty tył 4×4 nie pomoże a byle osobóweczka pojedzie

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.