rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Wrzesień, 2017

Policjanci z USA wsiedli do ciężarówki i karali kierowców aut osobowych, którzy zajeżdżali drogę

las_vegas_policja_w_ciezarowce_1

W nawiązaniu do tekstu:

Radiowóz zajechał drogę ciężarówkom i gwałtownie zahamował – policjanci nie przyznają się do winy

Dopiero co mieliśmy tutaj dyskusję o zachowaniu polskich policjantów, którzy postanowili zatrzymać swój radiowóz tuż przed jadącymi autostradą ciężarówkami. Tymczasem z amerykańskiego stanu Nevada dociera do nas historia będąca zupełną odwrotnością. Pozwolę sobie wręcz na stwierdzenie, że na myśl o tej akcji, niejeden europejski kierowca ciężarówki poczuje po prostu zazdrość.

Wszystko wydarzyło się 27 września, na autostradach przebiegających przez Las Vegas. Policjanci zabrali tutaj na patrol ciągnik siodłowy z naczepą, z widocznym na boku napisem “Give trucks space or get a ticket”. Na język polski można to więc przetłumaczyć jako “Daj ciężarówkom miejsce, albo dostaniesz mandat”.

Jak dokładnie to wyglądało? Policjanci krążyli swoim “osiemnastokołowcem” wokół Las Vegas, wyłapując tych kierowców, którzy przy zmienianiu pasów lub opuszczaniu autostrady przejeżdżali tuż przed zderzakiem ciężarówki. Następnie zwykły radiowóz zatrzymywał wskazane osoby, a kierowcy otrzymywali mandaty. Łącznie ukarano tak aż 70 osób!

Skąd pomysł na tę akcję? Stanowi policjanci z Nevady tłumaczą to ignorancją kierowców mniejszych pojazdów wobec wymiarów oraz masy samochodów ciężarowych. Mało kto myśli o tym jak trudno zatrzymać ciężarówkę lub wykonać nią jakiś gwałtowny manewr, a skutki tego mogą być naprawdę tragiczne.

O poprzednich kontrolach podobnego typu pisałem tutaj oraz tutaj.


Krótki film z opisywanej akcji:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Stefan napisał(a):

  Dobrze gdyby tak wyłapali tych co rozmawiają przez telefony lub wysyłają wiadomość to jest plaga !

 2. Scirro napisał(a):

  “wykonać NIĄ jakiś gwałtowny manewr”

 3. dono napisał(a):

  Tam jest policja, a u nas dalej milicja.

 4. Patryk napisał(a):

  U nas policjanci mają lęk wysokości i zaawansowaną tirofobie 🙂 a taka akcja sprzydała by się zwłaszcza u niemca i w paryżu….u niemca normalka że jakiś zagapiony w telefon gebels nagle sobie przypomina że to już jego zjazd, ci ludzie zwyczajnie pozbawieni są takiego organu jak mózg…

 5. Martinez napisał(a):

  Filipie – nie “kierowy”, lecz “kierowcy” (Następnie zwykły radiowóz zatrzymywał wskazane osoby, a kierowy otrzymywali mandaty.)

  Wg mnie takie patrole powinny pojawiać się bardzo często na polskich drogach…

 6. Rosa napisał(a):

  Bo w polsce powinno sie tych ktorzy przeglosowuja ustawy wsadzic do ciezarowki na dwa tygodnie, a na koniec zaplacic im za ten czas to co my zarabiamy. A wczesniej jeszcze niech zdobeda uprawnienia. U nas zawsze bedzie syf w przepisach drogowych, bo sa one pisane z mysla o niedorozwojach czasami pojawiajawiajacymi sie na drogach!

 7. Redneck napisał(a):

  W Alabamie robią tak od dawna. A w Teksasie jeżdżą autokarem i wypatrują “teksciarzy”

 8. gfdsg napisał(a):

  no niby fajnie tylko pytanie po co. przeciez jak sami chcą się pozabijać to niech się zabijają. problem w tym że trzeba zmienic prawo tak że jak ktoś komuś zajeżdża drogę lub powoduje zagrożenie to ten drugi poszkodowany powinien mieć prawo przyspieszyć by to zagrożenie zrealizować tak by pozbyć się cwaniaka. i po krzyku. sami by się wypsztykali szybciej niż nam się wydaje a reszta po rozum sama by przyszła. a tak. jeden dostanie reszta patrzy i się cieszy że nie dostała….

 9. Tomasz Mocny napisał(a):

  Filipie dokladnie tak jak napisales, jestem zazdrosny o ta akcje. Brawa dla tamtejszej policji.

 10. truckeronroad.com napisał(a):

  Wysyłam link do wpisu do GITD 🙂 Pomysł rewelacyjny 🙂

Odpowiedz