Policjanci z USA wsiedli do ciężarówki i karali kierowców aut osobowych, którzy zajeżdżali drogę

las_vegas_policja_w_ciezarowce_1

W nawiązaniu do tekstu:

Radiowóz zajechał drogę ciężarówkom i gwałtownie zahamował – policjanci nie przyznają się do winy

Dopiero co mieliśmy tutaj dyskusję o zachowaniu polskich policjantów, którzy postanowili zatrzymać swój radiowóz tuż przed jadącymi autostradą ciężarówkami. Tymczasem z amerykańskiego stanu Nevada dociera do nas historia będąca zupełną odwrotnością. Pozwolę sobie wręcz na stwierdzenie, że na myśl o tej akcji, niejeden europejski kierowca ciężarówki poczuje po prostu zazdrość.

Wszystko wydarzyło się 27 września, na autostradach przebiegających przez Las Vegas. Policjanci zabrali tutaj na patrol ciągnik siodłowy z naczepą, z widocznym na boku napisem „Give trucks space or get a ticket”. Na język polski można to więc przetłumaczyć jako „Daj ciężarówkom miejsce, albo dostaniesz mandat”.

Jak dokładnie to wyglądało? Policjanci krążyli swoim „osiemnastokołowcem” wokół Las Vegas, wyłapując tych kierowców, którzy przy zmienianiu pasów lub opuszczaniu autostrady przejeżdżali tuż przed zderzakiem ciężarówki. Następnie zwykły radiowóz zatrzymywał wskazane osoby, a kierowcy otrzymywali mandaty. Łącznie ukarano tak aż 70 osób!

Skąd pomysł na tę akcję? Stanowi policjanci z Nevady tłumaczą to ignorancją kierowców mniejszych pojazdów wobec wymiarów oraz masy samochodów ciężarowych. Mało kto myśli o tym jak trudno zatrzymać ciężarówkę lub wykonać nią jakiś gwałtowny manewr, a skutki tego mogą być naprawdę tragiczne.

O poprzednich kontrolach podobnego typu pisałem tutaj oraz tutaj.


Krótki film z opisywanej akcji: