rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Styczeń, 2017

Policja zdalnie wyłączy silnik każdej ciężarówki? Ma być to odpowiedź na zamachy w Nicei oraz Berlinie

ciezarowka_zamach_nicea_francjaPowyżej: Renault używane w czasie zamachu w Nicei

Władze Wielkiej Brytanii pracują nad kontrowersyjnym systemem, który miałby zapobiec kolejnym zamachom terrorystycznym przy użyciu samochodów ciężarowych. Jak twierdzi “Daily Mail”, wszystko odbywa się pod nazwą “Project Restore” i nieco przypomina najdroższe systemy antykradzieżowe.

W ramach projektu policja miałaby otrzymać możliwość zdalnego wyłączenia silnika w każdym samochodzie ciężarowym, który podejrzanie się zachowuje. Po otrzymaniu zgłoszenia na temat danego pojazdu mundurowi mogliby go więc zatrzymać, aby zapobiec ewentualnemu zamachowi. Znacznie łatwiejsze byłoby też pojmanie ewentualnego zamachowca. Ma być to zaś odpowiedź na działania na przykład Państwa Islamskiego, które otwarcie zachwalało samochody ciężarowe jako świetną broń do zorganizowania zamachu.

Techniczne możliwości nie są tutaj podobno większym problemem. Już dzisiaj istnieją przecież systemy antykradzieżowe, które pozwalają zdalnie wyłącznik silnik w skradzionym samochodzie. Po odpowiednim dopasowaniu nowym systemem można by więc objąć naprawdę wszystkie pojazdy, od ciężarówek, po motorowery. Co więcej, “Daily Mail” twierdzi, że Unia Europejska już kilka lat temu pracowała nad takim systemem, przez długi czas utrzymując to w tajemnicy.

A co mi osobiście się w tym nie podoba? Kiedy do Europy nacierały dziesiątki tysięcy osób o nieznanym pochodzeniu oraz nieznanych zamiarach, wszyscy rozkładali ręce. Kiedy w Calais imigranci chodzili po autostradzie jak po własnym podwórku, policja za przeproszeniem “cackała” się z nimi jak ze zbuntowanymi przedszkolakami. Kiedy jednak w grę wchodzi indoktrynowanie swoich własnych obywateli, pomysłów na skuteczne działanie nie brakuje…

Tak dla przypomnienia:

Doskonale dokładny system geolokalizacji od 2019 roku będzie śledził ciężarówki, poprzez tachografy

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. kjlkj napisał(a):

  w zasadzie każde auto i rower powinny być czipowane oraz komputerowo monitorowane, gdy komputer wykryje dłuższy postój w miejscu zakazanym, wjazd np na zabronione tereny, czy do lasu podczas zakazu z automatu powinien patrol śmignąć i gagatka wynagrodzić. wielu by się cieszyło bo kradzieże, bo bezpieczeństwo własne…

  • blue napisał(a):

   Tak wjedziesz dużym pod zakaz bez zezwolenia “bo nie masz wyjścia” i już ci po rozładunku malują mandat i punkty. Super pomysł zamachy i tak będą nie w ten to inny sposób a my jak zwykle po dupie byśmy dostali.

   • Tomek napisał(a):

    Kolega chyba pisząc o zabronionych terenach raczej nie miał na myśli zakazów wjazdu 😉

    • blue napisał(a):

     Domyślam się. Ale idąc tą drogą to nasi rządzący czy jedni czy drudzy z czasem jak by już ten system funkcjonował to i na to by wpadli jak by kasy trzeba. Zrobią swój resort ludźmi od tego poobsadzają i kasa leci. Dobrze że to u nas puki co mało prawdopodobne i melodia na dalekie lata. Musilimów nie ma i nie będzie oby.

 2. Tk napisał(a):

  Jeszcze sa takie maty pod pokrowiec z paralizatorem. Mozna takie maty zainstalować w Parlamencie Europejskim w fotelach euro poslow. Jezeli jakis idiota mialby glupi pomysl n. p., jak z tymi uchodzcami, to kazdy obywatel moglby przez smsa uruchomić ten paralizator. Koszt smsa, tylko 1eur za 15sekund,a na 1mln procent nie byloby problemu dzisiaj z terroryzmem.

 3. raptownywaldek napisał(a):

  I w przypadku awarii auta miałbyś mandat, bo za przyjazd kogo ktoś musiałby placić.Rozbudowac infranstrukturę to źaden problem. ALE ona musi byź utrzymywana. I to spadłoby na podatnika.Czipować wszystko hm.Będzie u nas niedługo w PL.Kupisz telewizor musisz rejestrować.I tlumaczenia,źe nie ogladasz nie mają znaczenia. PLACISZ ZA SAMO POSIADANIE ODBIORNIKA.

 4. Bolo napisał(a):

  Super ! A mają pomysł jak ją bezpiecznie zatrzymać ?

 5. Użytkownik* napisał(a):

  Kto odda wolność za bezpieczeństwo straci jedno i drugie.

 6. Archie napisał(a):

  Niestety patrząc na ruchy policji i wszystkich zarządzających starają się przygotować na zamachy wg tego samego scenariusza. Następnym razem może być kompletnie inny typ zamachu którego jeszcze nie widzieliśmy i na taki pomysł nie wpadliśmy… Więc zawsze jesteśmy krok z tyłu… Jedyna nadzieja w służbach specjalnych które po cichu udaremniaja zamachy o których się nigdy nie dowiemy.

Odpowiedz