OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Marzec, 2015

Policja zatrzymuje ciężarówkę blokującą lewy pas przed zwężeniem – powód do dyskusji na YouTube

Zaledwie wczoraj pojawił się na YouTube, a już ma ponad 10 tysięcy wyświetleń – mowa tutaj o filmie pokazującym zatrzymanie ciężarówki blokującej przed zwężeniem lewy pas. Dlaczego jej kierowca to robił, nikomu chyba tłumaczyć nie muszę, wszak jest to zachowanie w naszym kraju bardzo powszechne. Czy słuszne? Zdania na ten temat są w Polsce oczywiście podzielone, choć biorąc po uwagę polską kulturę jazdy, a raczej jej brak, czasami trudno dziwić się kierowcom cięższych i wolniej ruszających pojazdów, którzy takim zachowaniem bronią się przed cwaniactwem, a czasami wręcz też przed zarysowaniem przedniego zderzaka o drzwi jakiejś “osobówki”. Tym bardziej jestem ciekawy jaką karę otrzymał kierowca ciężarówki.

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. martinno napisał(a):

  …”bronią się przed cwaniactwem”… jakim cwaniactwem autor miał na myśli ? takie są przepisy, że wolno do ostatniego momentu jechać pasem, który będzie zwężanym i na jego końcu zmienić pas, jak by to wszyscy robili i rozkładali się poi równo na obu pasach to by nie było tego problemu, ja wiem wiem że w Polsce jest ruch prawostronny i wszyscy jak jeden przyklejeni prawym passem ciągną do końca zamiast zmienić pas na lewy i rozłożyć korek na dwa pasy… na końcu kulturalnie jeden na jeden sie wymieszać i jechać dalej

  • Luka napisał(a):

   Jestem “za” jazdą dwoma pasami i wjeżdżaniem na zakładkę 1 na 1. Wiesz jak wygląda polski substytut takiej sytuacji? Stoi ciężarówka, rusza za innymi samochodami, ale z oczywistych względów to ruszenie odbywa się nieco wolniej niż w przypadku samochodów osobowych. Wówczas tworzy się przerwa, w którą idealnie w ciągu setnych sekundy wkomponuje się jakiś kolunio w suvie. Ok, jeden – spoko, dwóch – też spoko. Ale każde ruszenie i nowy koluniu przed maską, to okazuje się, że stoimy w miejscu, a nie przesuwamy się do przodu.
   Dojeżdżajmy wszyscy do końca i wjeżdżajmy kulturalnie na zakładę, a nie wpieprzajmy się cwaniaczkowato przed maskę. Wjeżdżąjąc płynnie na końcu pasa możemy uzyskać efekt poprawy płynności ruchu, a dojeżdżająć do pierwszego wolnego miejsca i tam się wpychając(czasem jeszcze blokując tyłem drugi pas), to nie jest nic innego niż cwaniaczkowatość.

   To jest to cwaniactwo, przed którym bronią się kierowcy ciężarówek.

 2. STOP - głupocie ! napisał(a):

  Jakby babcia miała wąsa…..!
  Nie udawaj kolego ,że wczoraj wróciłeś z Kosmosu.
  Autor ma całkowitą rację.

 3. martinno napisał(a):

  a może dla tego że i ja jestem tym “cwaniakiem” o którym pisze autor, wykorzystuje lewy pas do końca bo MOGĘ i wbijam sie na sam koniec bo MOGĘ i inni tez mogą, kto zabroni kierowcy ciężarówki tego samego ? zawsze jeżdżę pasem który będzie zwężany bo jedzie szybciej, a dlaczego ? bo większość jedzie prawym, ale po co ? a potem sie denerwują bo ich pas jedzie dwa razy wolniej, hallooo

 4. martinno napisał(a):

  a wiem dlaczego, bo większość jeździ autami od święta i problem dla nich jest zmiana pasa na lewy a potem włączenia się w ciąg aut… to niech zostaną w domu, albo jadą prawym i siedzą cicho

 5. esgeo napisał(a):

  Kiedyś jeździłem dużym i też blokowałem, teraz się czasem zastanawiam czemu ja taki głupi byłem. Jeżdżę jak kolega wyżej pisał do końca i się włączam. Nikt nikogo, a tym bardziej kierowców ciężarówek nie wiąże na pasie który idzie dalej – sami się tam pchają nieraz kilka kilometrów wcześniej całkowicie go blokując i oczekują, że reszta też powinna tak zrobić… To jest absurd. Do tego każdy się tłumaczy, że ma tacho i mu się spieszy… Gdzie tu logika?

 6. fdsafas napisał(a):

  problem dotyczył tego że gościu jechal lewym pasem podczas gdy powinien prawym . tu nie ma nic do rzeczy zwężenie drogi tylko jazda lewym pasem. polskie prawo wyraźnie mówi że w polsce obowiązuje ruch prawostronny i zwłaszcza ciężarówki mają jechać prawym pasem. lewy pas służy do wyprzedzania. czy ten kierowca wyprzedzał? jakoś mi sie nie wydaje 🙂 faktem jest że jechał na tym odcinku który był monitorowany tak by zjechać na prawy pas ale myślę że po prostu (tego nie widzieliśmy) zbyt długo śmigał lewym pasem więc dostał mandat za jazdę lewym pasem. i tyle w temacie. on po prostu zjechał na prawy bo musiał (zwężenie ) gdyby nie to dalej śmigałby prawym.

 7. SebaSweden napisał(a):

  Jak czytam te wasze wypociny pod tym tematem to aż mi się płakać chce, wlasnie widać jacy z was kierowcy i jaka kulturę na drodze pokazujecie, no ale cwaniaczków nigdzie nie brakuje, gdyby jeden z drugim mi tak wjechał pod kola to dzięki wam pomalowałbym sobie zderzak, nie mam litości dla cwaniaczków !!!

 8. k1 napisał(a):

  Jak jeden pas się kończy to jazda nim do końca nie jest cwaniactwem, tylko tak powinno sięjechać. I to właśnie poprawia płynność ruchu. Jak się zmiena pa wcześniej to tylko wydłuża jazdę na tym pasie, który się nie kończy.

 9. kitty napisał(a):

  @esgeo
  Chyba taczkami jeździłeś albo pomyliłeś sie polonezem truckiem…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.