Policja oraz ITD szykują nowy sprzęt, czyli 150 radiowozów, 100 radarów, 29 odcinków i 20 kamer

witd_poznan_volkswagen_crafter_radiowoz_1

Policja oraz ITD na szeroką skalę przygotowują się do związania problemu powszechnego łamania przepisów dotyczących prędkości. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, jeszcze przed początkiem lata w Polsce przybędzie wszelkiego rodzaju radarów i kamer, a do tego dojdzie masowe odnowienie floty radiowozów.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy w Polsce pojawi się kolejne sto stacjonarnych fotoradarów, łącznie zwiększając liczbę żółtych masztów do aż czterystu. Również około trzy miesiące potrwa zakończenie prac nad systemem kamer rejestrujących przejazd na czerwonych świetle. Takich urządzeń ma być łącznie dwadzieścia, z czego osiem jest już zamontowanych i czeka na włączenie. I na tym jednak wielkie zbrojenie się nie skończy, gdyż również jakoś w połowie roku wystartuje montaż maszyn do odcinkowego pomiaru prędkości, które opisywałem już TUTAJ, a do tego jeszcze przed końcem roku policja będzie mogła przeznaczyć 100 mln złotych na zakup około 1,5 tys. radiowozów.

Wszystkie powyższe zmiany pójdą w parze z wielką zmianą przepisów dotyczących prędkości. W maju zacznie bowiem obowiązywać opisywane przeze mnie TUTAJ prawo, zgodnie z którym przekroczenie prędkości o 50 km/h będzie oznaczało utratę prawa jazdy na trzy miesiące.

Na zdjęciu: Dwa nowe Volkswageny Craftery dla WITD w Poznaniu