OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Kwiecień, 2015

Policja oraz ITD szykują nowy sprzęt, czyli 150 radiowozów, 100 radarów, 29 odcinków i 20 kamer

witd_poznan_volkswagen_crafter_radiowoz_1

Policja oraz ITD na szeroką skalę przygotowują się do związania problemu powszechnego łamania przepisów dotyczących prędkości. Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, jeszcze przed początkiem lata w Polsce przybędzie wszelkiego rodzaju radarów i kamer, a do tego dojdzie masowe odnowienie floty radiowozów.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy w Polsce pojawi się kolejne sto stacjonarnych fotoradarów, łącznie zwiększając liczbę żółtych masztów do aż czterystu. Również około trzy miesiące potrwa zakończenie prac nad systemem kamer rejestrujących przejazd na czerwonych świetle. Takich urządzeń ma być łącznie dwadzieścia, z czego osiem jest już zamontowanych i czeka na włączenie. I na tym jednak wielkie zbrojenie się nie skończy, gdyż również jakoś w połowie roku wystartuje montaż maszyn do odcinkowego pomiaru prędkości, które opisywałem już TUTAJ, a do tego jeszcze przed końcem roku policja będzie mogła przeznaczyć 100 mln złotych na zakup około 1,5 tys. radiowozów.

Wszystkie powyższe zmiany pójdą w parze z wielką zmianą przepisów dotyczących prędkości. W maju zacznie bowiem obowiązywać opisywane przeze mnie TUTAJ prawo, zgodnie z którym przekroczenie prędkości o 50 km/h będzie oznaczało utratę prawa jazdy na trzy miesiące.

Na zdjęciu: Dwa nowe Volkswageny Craftery dla WITD w Poznaniu

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. bob napisał(a):

  Z tym łamaniem prędkości to jak z najniższą na umowie reszta pod stołem. Pytanie raczej brzmi co się stanie jeśli kierowcy naprawdę zaczną przestrzegać ograniczeń prędkości i co wtedy. Na “strzała” nie dojadę w większość miejsc gdzie jest to standardem. Samochody ciężarowe nie są przystosowane do jeżdżenia po 70 km/h kto zapłaci za przepały i czas pracy kierowcy oraz straty jakie zacznie auto przynosić przewoźnikowi? Wy wszyscy konsumenci. Kierowcy i tak jeżdżą wolniej niż przed 10 laty. W normalnych cywilizowanych krajach prędkości aut osobowych i ciężarowych są wyrównywane aby nie dochodziło do głupich sytuacji tak jak u nas na autostradzie ciężarówka 80 osobówka 140 nie trzeba być zbyt rozgarniętym aby stwierdzić, że na polskich autostradach które zbytnio nie różnią się od ekspresówki jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie.

  • k111 napisał(a):

   Kierowcom ciężarówek powinni zabierać prawo jazdy za przekroczenie o 35 w zabudowanym, może skończyło by się jeżdżenie na odcięciu w przez wioski.

 2. Ireneusz napisał(a):

  Pójdę dalej tym tropem. Od nowego roku proponuję:

  1. Comiesięczny mandat dla każdego bez wyjątku właściciela samochodu, motocykla, motoroweru za jego posiadanie (wysokość do ustalenia przez rządzących, nie mniej niż 1000zł)
  2. Ograniczenie prędkości na autostradach do 45 km/h
  3. Zatrzymywanie uprawnień za brak postojówki, przekroczenie prędkości o 0,5 km/h, wjechanie na krawężnik lub niewypastowane buty kierowcy, albo pasażera.
  4. Umożliwienie odzyskania tegoż dokumentu za opatą, na przykład 100.000zł
  5. Obowiązek zdawania egzaminów na prawo jazdy np. w języku węgierskim. Opłata za egzamin 20.000zł
  itd, itd.

  Jeżeli ktoś z Państwa ma jeszcze inne ciekawe pomysły na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach, proszę o nich pisać bez skrępowania.

  P.S. Proszę bardzo powstrzymać się z idiotycznymi pomysłami typu – budowa bezpiecznych dróg, zmiana złego oznakowania, czy zmiany systemu szkolenia kierowców przez niedouczonych kretynów jeżdżących z kursantami w kółko tylko po ulicach, gdzie później odbędzie się egzamin.

  Zapraszam do dyskusji.

  • bob napisał(a):

   Haha w moim mieście jak pewnie w wielu miastach są ciekawe znaki. Sygnalizacja świetlna ze znakiem bezkolizyjny skręt w lewo który jednoznacznie zabrania zawracania. Na ulicy znak poziomy do skrętu w lewo, przed skrzyżowaniem 100m zakaz zawracania na skrzyżowaniu zakaz zawracania. Więc niech ktoś mi powie czemu kierowcy na tym skrzyżowaniu ciągle zawracają i to miejscowi? Ja tego nie ogarniam.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.