Polak z naczepą chłodnią zniszczył kamery, megafony oraz lampy w wysokim na aż 4,5 metra tunelu?!

No to mamy małą zagadkę. Holenderskie media lokalne i transportowe opowiadają dzisiaj o 62-letnim Polaku, który miał uszkodzić naczepą ciężarówki infrastrukturę Beneluxtunnelu, ulokowanego w Rotterdamie w ciągu trasy A4. Jak napisali w swoim oficjalnym komunikacie holenderscy policjanci, nasz rodak wjechał do tunelu jezdnią A, zaś jego zbyt wysoka naczepą zaczęła odrywać od sufitu kamery, megafony i lampy, zrzucając to wszystko na samochody osobowe. Kiedy natomiast kierowca zdał sobie sprawę z całej sytuacji, po przejechaniu tunelem około 125 metrów, postanowił on wycofać się z podwodnej przeprawy, aby uniknąć dalszych zniszczeń. Byłby to manewr naturalnie bardzo niebezpieczny, dlatego też dwóch innych kierowców ciężarówek zablokowało mu przejazd swoimi zestawami, a na miejsce została wezwana policja. Wykonano też zdjęcie, które przedstawia górną część nieszczęsnej naczepy:

Po zdjęciu można wywnioskować, że 62-letni mężczyzna miał na siodle naczepę chłodnię lub ewentualnie chłodnię typu mega. Nawet w tym drugim przypadku trudno się jednak spodziewać, żeby zestaw miał więcej niż 4,27 metra wysokości, tymczasem oficjalne informacje na temat Beneluxtunnelu mówią o pełnej przepustowości dla pojazdów 4,5-metrowych oraz ustawieniu systemu ostrzegawczego na wykrywanie maszyn wysokich na 427 centymetrów. Co więcej, przed wjazdem do tunelu A nie ma żadnej tablicy ostrzegającej o ograniczonej wysokości, a do tego trudno przecież oczekiwać takiego ograniczenia na autostradzie. Jak więc wszystko to jest możliwe? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to podniesione poduszki, ale w ich przypadku kierowca przecież nie próbowałby cofać, a przynajmniej nie powinien.

Jakby nie było, ciężarówka, która uszkodziła tunel, została zatrzymana przez policję i podda się ją teraz dokładnej kontroli technicznej. Trzeba zweryfikować, czy uszkodzony pojazd nadaje się do wysłania w trasę do Polski, a do tego kierowca zapłaci od 700 do 1300 euro mandatu, z tytułu niebezpiecznej jazdy.

Beneluxtunnel można zobaczyć poniżej: