Polak jeżdżący 1160-konnym Renault Premium na trzecim miejscu we francuskich wyścigach ciężarówek

19 maja rozpoczął się kolejny sezon wyścigowych Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA. Warto się tym zmaganiom przyjrzeć, jako że jednym z faworytów okazuje się Polak. To Grzegorz Ostaszewski, jeżdżący wyczynowym Renault Premium, podkręconym do 1160 KM. 26-latek startuje w francuskim zespole Team 14, a wśród jego sponsorów mamy polskie przedstawicielstwa firm Renault Trucks, DKV oraz Texaco.

W 2017 roku Grzegorz zakończył cały sezon na bardzo dobrym, piątym miejscu. Ten rok rozpoczął natomiast od ustawienia się na podium, zajmując trzecie miejsce w wyścigu na torze Castellet oraz otrzymując dodatkową nagrodę Fair Play. Udało mu się to osiągnąć pomimo problemów technicznych, spowodowanych przez uderzenie w koło przez innego zawodnika. Wyścigowa „Premiumka” musiała wówczas zjechać z toru z uszkodzoną felgą, bez powietrza w oponie.

Wyścig w Castellet był pierwszymi zmaganiami w tym roku. Kolejne wyścigi już wkrótce, według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Wyniki Grzegorza można śledzić między innymi na jego Facebooku, tutaj.

19 i 20 maja: Grand Prix Camions du Castellet

09 i 10 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro

07 i 08 lipca: Grand Prix Camions de Magny-Cours

01 i 02 września: Grand Prix Camions de Charade

29 i 30 września: 24 Heures Camions Le Mans

13 i 14 października: Grand Prix Camions d’Albi