OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Sierpień, 2019

Dwa połączone ze sobą Unimogi zamiast małej lokomotywy – wspólnie przeciągną 200-tonowy skład

Na rynku samochodów drogowo-torowych Unimogi zajmują już stałą pozycję. Regularnie wykorzystuje się je do pracy przy utrzymaniu infrastruktury, czy nawet do przeciągania wagonów. Amsterdamski zarząd komunikacji publicznej postanowił zaś robić to w szczególnie ciekawy sposób.

Przedsiębiorstwo o nazwie GVB właśnie odebrało już drugi egzemplarz drogowo-torowego Unimoga. Samochód ten posiada uniwersalną, zamkniętą zabudowę, a także pełne przygotowanie do pracy z wagonami. Co natomiast najważniejsze, jest on przystosowany do wspólnej pracy ze starszym, dwuletnim egzemplarzem.

Wspólnie dwie ciężarówki stworzą kolejowy tandem, dysponując podwójną mocą pociągową. Wystarczy to, by w sytuacji awaryjnej przeciągnąć kompletny skład metra, mający 120 metrów długości i ważący 200 ton. Co więcej, siłą dwóch Unimogi skład będzie można wciągnąć na ponad 4-procentowe wzniesienie.

W czasie takiej pracy w tandemie układy napędowe oraz hamulcowe zostają zsynchronizowane. Dzięki temu do pracy wystarczy tylko jeden kierowca, znajdujący się w pierwszym z pojazdów.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: