Póki małe firmy jeszcze istnieją: piękna Scania, która pracuje przy francuskim transporcie ziemniaków

Choć ostatnia dekada bardzo wiele zmieniła w europejskim transporcie, z punktu widzenia małych zachodnich firm raczej na gorsze, cały czas można znaleźć w tej części Europy niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwa, które dysponują wyjątkowym sprzętem. Doskonałym przykładem jest tutaj francuska firma Transport D’Hoine, na której parkingu znajdziemy wyłącznie zmodyfikowane Scanie z silnikami V8. Najnowsza z nich, reprezentująca model R580 Streamline, dopiero co została ukończona i wygląda na tyle interesująco, że wprost muszę poświęcić jej trochę miejsca.

Głównym wyróżnikiem tego pojazdu jest bardzo oryginalne malowanie. Trzykolorowe nadwozie, z podziałem między białą górą a niebieskim dołem, zostało bowiem wzbogacone o malunki przedstawiające sielankową, francuską prowincję, a także rodzinną fotografię. Wszystko to wygląda bardzo klasycznie, przywodząc na myśl ciężarówki z lat 70-tych oraz 80-tych. Do tego dochodzi zaś cały szereg nietypowych dodatków, o charakterze zarówno ozdobnym, jak i nadspodziewanie praktycznym.

Dla przykładu, na przednim orurowaniu mamy nieparzystą liczbę reflektorów dodatkowych, podczas gdy na dachu znajduje się nowoczesna, diodowa belka świetlna. Zamiast tradycyjnego napisu „super” zdecydowano się na logo „diesel”, podczas gdy na oryginalnych reflektorach pojawiły się ozdobne brewki. Wnętrze bocznej rury wydechowej jest żółte, podobnie jak logo firmy, natomiast za tylną ścianę umieszczono naprawdę sporą zabudowę z szafkami, akumulatorami oraz dodatkowych kominami. Wnętrze tych szafek wykończone jest duńskim pluszem, natomiast dzięki ich obecności możliwe było zainstalowanie stosunkowo sporego zbiornika paliwa. Ogromne ilości pluszu znajdziemy także w kabinie, gdzie został on połączony z alcantarą, pokrywającą między innymi tunel środkowy i prezentującą historyczne logo marki. Na tylnej ścianie mamy grafikę z ziemniakiem, zdradzającą codzienne ładunki opisywanego pojazdu, natomiast obok niego zamontowano zestaw wypoczynkowy. Składa się on z łóżka przekształcanego w dwa fotele, a także delikatnie mówiąc rozbudowanego zestawu audio.

Opisywana ciężarówka została zmodyfikowana przez firmę Sjaak Kentie Truckspecials.