Pojazdy Müller Mitteltal – 90 lat tradycji i doświadczenia, dostępne także w Polsce

Publikacja na zamówienie

Deren Sp. z o.o. – przedstawiciel Müller-Mitteltal w Polsce wraz z zarządem fabryki

Firma Karl Müller GmbH & Co.Kg, obecnie znana jako Müller Mitteltal, liczy już ponad 90 lat. Przedsiębiorstwo powstało w 1929 roku kiedy to Karl Müller odziedziczył kuźnię ojca i przekształcił ją w fabrykę przyczep. Pierwsza w całości zaprojektowana i wykonana przyczepa opuściła mury niemieckiej fabryki Müller Mitteltal w 1931 roku.

W roku 1950 rozpoczęto projekt budowę pierwszej specjalnej przyczepy „Unimog”. Doprowadziło to do wprowadzenia rozległej oferty przyczep dedykowanych dla pojazdów Unimog. Pojazdy te charakteryzowały się nieprzeciętną wytrzymałością i zdolnościami terenowymi.

W 1965 roku wraz z budową pierwszej przyczepy typu Tandem oferta poszerzona została o seryjną produkcję przyczep tandemowych, platformowych i burtowych. Wraz z rozbudową i zautomatyzowaniem fabryki w 1971 roku Karl Müller utworzył markę o reputacji znanej daleko poza granice Niemiec Zachodnich.

Ciekawostką może być tu fakt, iż od samego początku, aż po dziś dzień pojazdy MM są produkowane w jednej fabryce, w miejscowości Mitteltal, niedaleko Stuttgartu. Mówiąc o produkcji, myślimy o pełnym etapie produkcji – od projektu, poprzez produkcję wszystkich poszczególnych elementów, aż po ostateczną kontrolę jakości.

Koncepcja marki Müller-Mitteltal zawsze polegała  na tworzeniu indywidualnych rozwiązań dla wymagań transportowych. Od ponad 90 lat jest wiarygodnym partnerem w branży budowlanej, w transporcie ciężarowym i w sektorze energii elektrycznej, przez przedsiębiorstwa komunalne, przedsiębiorstwa zajmujące się utylizacją i recyklingiem oraz przedsiębiorstwa spedycyjne.

Przez wszystkie lata fabryka w Mitteltal wyspecjalizowała się w produkcji kilku rodzajów pojazdów. Na dzień dzisiejszy są to:

– Naczepy i przyczepy niskopodwoziowe Müller-Mitteltal, projektowane do przewozu sprzętu, który nie może poruszać się po drogach publicznych. Dzięki mnogości opcji, specjaliści z fabryki Müller-Mitteltal są w stanie dopasować sprzęt pod konkretne wymagania. Dodatkowo stosując pełne ocynkowanie ogniowe, możemy mieć pewność użytkowania sprzętu przez długie lata. Naczepy MM dostępne są w wariantach do 4 osi, natomiast przyczepy do 5 osi, w tym wyposażane w różnego rodzaju najazdy, zawieszenia pneumatyczne czy skrętne osie i setki innych opcji przekładających się na jakość i łatwość pracy z tymi pojazdami.

– Przyczepy podkontenerowe Müller-Mitteltal najnowszej generacji RA charakteryzują się ekstremalną wytrzymałością, co w połączeniu z bardzo niską masą czyni je liderem wśród przyczep podkontenerowych. Głównym atutem są specjalnie zaprojektowane bieżnie i wózek, ułatwiające załadunek kontenerów nawet z uszkodzonymi rolkami. Przyczepy te są przystosowane do przewozu wszystkich rodzajów kontenerów używanych zarówno w transporcie, jak i w zakładach zajmujących się segregacją odpadów. Dostępne są jednocześnie 2 modele specjalne – przyczepa podkontenerowa z możliwością wywrotu, oraz przyczepa podkontenerowa z chowanymi najazdami – pojazd do bólu praktyczny i uniwersalny.

– Linia przyczep tandemowych Müller-Mitteltal charakteryzuje się niemalże nieskończoną ilością modeli. Dzięki temu oraz i ponadprzeciętnej jakości i np. cynkowaniu ogniowemu pojazdy te cieszą się ogromną popularnością. Wśród modeli przyczep tandemowych ta niemiecka marka może zaoferować pojazdy o DMC od 5,5 do nawet 21 t, wyposażone w najazdy (również sterowane hydraulicznie lub chowane pod podwoziem) wersje burtowe lub platformowe, zawieszenia pneumatyczne, wersje z wywrotem i najazdami i wiele innych opcji podnoszących wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z ciekawszych modeli tandemowych jest przyczepa typu Tridem o DMC 27 t wyposażona w podnoszoną pierwszą oś oraz ostatnią oś skrętną czy model tandemowej, stalowej wywrotki na „balonowych” kołach przystosowanej do pracy np. z ciągnikami rolniczymi.

Przyczepa tandemowa niskopodwoziowa:

– Müller-Mitteltal posiada również w ofercie przyczepy transportowe (również w wersji z wywrotem) oraz pojazdy bardzo specjalistyczne, takie jak model przyczepy do przewozu szpul z przewodami czy tandemowa jednostka z systemem hakowym.

Na tym jednak nie kończy się gama pojazdów Müller-Mitteltal. Konstruktorzy tejże marki wyznają zasadę że niemalże nie ma rzeczy niemożliwych, a pracę klientów trzeba ułatwiać. Więc jest to odpowiednie miejsce, aby zlecić „uszycie” pojazdu na miarę, a następnie cieszyć się jego długim i bezproblemowym działaniem.

Müller-Mitteltal na rynku polskim obecny jest stosunkowo niedługo (oczywiście, pomijając pojazdy używane z Zachodu, które nadal dzielnie służą w Polsce). Firma Deren Sp. z o.o. – autoryzowany dealer Carnehl oraz Müller-Mitteltal zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym doradztwem z zakresu rozwiązań dla transportu drogowego oraz sprzedażą i finansowaniem pojazdów typu naczepy oraz przyczepy. Atutem autoryzowanego dealera Deren jest wieloletnie doświadczenie całego zespołu w branży, zarówno w sektorze produkcji, doradztwa, jak i w zakresie pozyskania najkorzystniejszych zasobów finansowania pojazdu, co przekłada się na kompleksową obsługę i zadowolenie każdego klienta.

Aby zapoznać się z większością pojazdów Müller-Mitteltal, z przyjemnością odsyłamy na stronę internetową autoryzowanego dealera: www.derengroup.eu lub na oficjalny fanpage: www.facebook.com/derengroup

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.