Pogrzebowy konwój 112 ciężarówek – piątkowe pożegnanie z Schubertem

W nawiązaniu do tekstu:

Andreas Schubert zmarł w wieku 45 lat – kierowca-przewoźnik słynął z miłości do V8

Dokładnie 112 ciężarówek pojawiło się na potrzebie niemieckiego kierowcy-przewoźnika Andreasa Schuberta. Byłoby ich też znacznie więcej, gdyby nie limit pojazdów uczestniczących w konwoju. Łącznie chęć udziału wyraziło nawet 600 osób, a wśród nich byli posiadacze najpiękniejszych ciężarówek w Europie.

Pogrzeb 45-letniego Niemca przypominał wielki zlot modyfikowanych pojazdów. W większości były to jego ukochane Scanie z silnikami V8, choć nie brakowało też ciągników oraz podwozi innych marek. Na czele konwoju jechały pojazdy z firmy samego Schuberta, natomiast za nimi podążał korowód gości z Niemiec i zagranicy.

Andreas Schubert zmarł pod koniec lipca, doznając ataku serca. Kierowca-przewoźnik słynął z całej floty pięknych pojazdów i samemu zasiadał za kierownicą 800-konnej Scanii serii S. Był też bohaterem niemieckiego, telewizyjnego programu „Asphalt Cowboys”, a także odnosił sukcesy w sporcie, startując zawodach strongmanów.

Informacja o śmierci Schuberta była podawana przez media z całej Europy, wzbudzając duże poruszenie. Mężczyzna powszechnie znany był także w Polsce, zwłaszcza wśród osób zainteresowanych tuningiem. Dzisiaj wspomina się go jako ogromnego miłośnika ciężarówek, a poniższe sceny z pogrzebu mogą mówić same za siebie: