OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Październik, 2017

Podsumowanie 15 lat pracy Inspekcji Transportu Drogowego – 2,6 mln kontroli i setki tysięcy kar

itd_15_lat_gala

W miniony piątek Inspekcja Transportu Drogowego świętowała 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowano pokaźną uroczystość, składającą się ze mszy świętej w intencji ITD, gali zorganizowanej w Bibliotece Narodowej w Warszawie, a także konferencji pod hasłem “Bezpieczeństwo w transporcie drogowym”.

Na miejscu nie zabrakło przedstawicieli rządu, parlamentu, a także Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Ponadto pojawili się też goście z zagranicy – niemieckie BAG reprezentowała Maren Gläser, a przedstawicielem ogólnoeuropejskiej organizacji Euro Contrôle Route był Frédéric Béchara. Co jednak jest w tym wszystkim najciekawsze, to podsumowanie tych 15 lat pracy, z wielotysięcznymi liczbami na czele.

Liczbowe podsumowanie:

Z początkiem października 2002 roku pierwsi inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli pracę na drogach całej Polski. Następnie, w ciągu 15 lat, skontrolowali oni 2 miliony 640 tysięcy pojazdów, wydając przy tym 373 tys. decyzji o nałożeniu kar administracyjnych na firmy. Nie brakowało też mandatów dla samych kierowców. Z tytułu łamania przepisów transportowych, otrzymali oni 353 tys. mandatów, a do tego doszły 244 tys. mandatów za łamanie prawa o ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali też 188 tys. dowodów rejestracyjnych.

Jeśli chodzi o typy kontroli, to mieliśmy tutaj 236 tys. zatrzymań pojazdów z ładunkami niebezpiecznymi, 397 tys. kontroli pojazdów do przewozu osób, 32,5 tys. kontroli transportów zwierząt oraz 49,5 tys. zatrzymań samochodów z odpadami. A do tego doszły jeszcze 22 tys. kontroli przeprowadzonych w siedzibach firm.

A jak żyło się bez ITD? O tym wspominałem poniżej:

Bezrobocie wśród kierowców, holenderski kabotaż i brak ITD – problemy przewoźników sprzed 17 lat

 

 

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. matrix02 napisał(a):

  Ciekawe z jakich funduszy ta gala?

 2. sss napisał(a):

  z twoich i moich

 3. STARY napisał(a):

  teraz będą ordery i nagrody…

  a jak były magnesy i emulatory …tak są

  15 lat roboty “po łebkach”

  • dono napisał(a):

   Zobacz czym jezdza ruskie u siebie i takimi samymi kamazami bys jezdzil. Na krajowce widac sporo nowych sprzetow, a ludze nie sa umorusani jak palacz na Batorym.

 4. SSS napisał(a):

  A po co zarzynać kurę ?

 5. maniekkw napisał(a):

  A taca dla Rydzyka.

 6. DawiD napisał(a):

  Co ty to chłopie gadasz!! Jest Kolosalna różnica między tym co było a tym co jest !!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.